Ekonomik küçülme yalı sattırıyor!

Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran, 19 milyon TL'den satışa çıkarılan Fethi Tınmaz Yalısı gibi İstanbul Boğazı'nda 60 yalının müşteri beklediğine dikkat çekerek, "Yalılar, ekonomik nedenlerden, miras kavgasından, vefat olaylarından ya da büyüme, küçülme gibi nedenlerden dolayı satışa çıkarılıyor" dedi.

İstanbul Boğazı’ndaki yalıların fiyatları, 4.5 milyon dolar ile 95 milyon dolar arasında değişiyor.  Yalılara en büyük ilgiyi ise Katarlılar gösteriyor.

İstanbul Boğazı’nın her iki yakasında 366’sı tarihi eser niteliğinde 600 yalı yer alıyor. Bunların 30’u tarihi eser değerinde olan 60 yalı şu anda yeni sahibini bekliyor. Aynı zamanda 40’a yakın da yalı dairesi satışta.

Yalı ve yalı dairesi fiyatlarında en büyük etken lokasyon, tarihi değer ve rıhtım uzunluğu… Tarihi eser değeri bulunan yalıların ayrıca tavan yüksekliği de çok önemli..Evrim Kırmızıtaş Başaran da bu yalıların bir çoğunu satıyor, elindeki yalılardan bir tanesi de Fethi Tınmaz Yalısı… Yalı, 19 milyon liraya satılık.

Ekonomik nedenlerden…

Gayrimenkul Danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran, “Ekonomik nedenlerden, miras kavgasından, vefat olaylarından ya da büyüme, küçülme gibi nedenlerden dolayı satışa çıkarılıyor yalılar” diyor…

Bunları da beğenebilirsin