Ekrem İmamoğlu kimdir?

Ekrem İmamoğlu kimdir? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu kimdir? Ekrem İmamoğlu hangi partiden? 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan Ekrem İmamoğlu kimdir? İşte Ekrem İmamoğlu özgeçmişi, Ekrem İmamoğlu biyografisi...

Ekrem İmamoğlu kimdir? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu kimdir? Ekrem İmamoğlu hangi partiden? 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri sonucu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Ekrem İmamoğlu kimdir? Ekrem İmamoğlu kaç oy aldı? İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu kimdir? İşte Ekrem İmamoğlu özgeçmişi, Ekrem İmamoğlu biyografisi…

Ekrem İmamoğlu kimdir?

Ekrem İmamoğlu, 31 Mart 2019 Mahalli ve Yerel İdare Seçimleri sonucunda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmuş isimdir.

Ekrem İmamoğlu hangi partiden?

Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyesidir.  Ekrem İmamoğlu, 2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi.

Ekrem İmamoğlu kaç oy aldı?

Daha önce yine İstanbul’un Beylikdüzü İlçesinin belediye başkanlığını yapan Ekrem İmamoğlu, 31 Mart seçimlerinde AK Parti adayı ve MHP’nin de Cumhur İttifakı içinde destek verdiği Binali Yıldırım ile yarışmış; daha önce Ulaştırma Bakanlığı, Başbakanlık ve Meclis Başkanlığı görevlerinde bulunmuş Binali Yıldırım’ın elde ettiği 4 milyon 131 bin 761 oya karşılık 4 milyon 159 bin 650 oy elde etmiştir.

Ekrem İmamoğlu oy oranı kaç?

Böylece CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu yüzde 48.78 oy oranına…

Ve rakibi AK Parti’nin adayı Binali İmamoğlu yüzde 48.52 oy oranına sahip oldu.

Ekrem İmamoğlu kaç yaşında? 

Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğu 2019 yılı itibariyle 49 yaşındadır. Ekrem İmamoğlu, 1970 doğumludur.

Ekrem İmamoğlu nereli?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, aslen Trabzonlu’dur. 1970 yılında Trabzon’da dünyaya gelen Ekrem İmamoğlu ilk, orta ve lise eğitimini Trabzon’da almıştır. Trabzon Lisesi mezunu olan Ekrem İmamoğlu, Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı. Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı.

Ekrem İmamoğlu, hangi üniversiteden mezun?

Trabzon Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı.

Ekrem İmamoğlu hangi işlerde çalıştı?

Ekrem İmamoğlu, 1992`de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Ekrem İmamoğlu, 30 Mart 2014’te belediye başkanı olduğu Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir.

Ekrem İmamoğlu’nun çocuğu var mı?

Ekrem İmamoğlu, evli ve üç çocuk babasıdır.

Ekrem İmamoğlu’nun evi nerede?

İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, 1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşıyor.

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin