Ekrem İmamoğlu’ndan ‘İstanbul’a kayyum’ dedikodusuna cevap!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne kayyum atanacağına dair söylentilere bir açıklama ile cevap verdi. İşte İBB'nin 31 Mart ve 23 Haziran'da iki kere seçilen Başkanı İmamoğlu'nun 'İstanbul'a kayyum atanacağı' dedikodularına dair cevabı...

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediyenin Saraçhane’deki merkez binasında gündemdeki konulara ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ekrem İmamoğlu’na ‘İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum atanacağı’ dedikoduları da soruldu. 31 Mart ve 23 Haziran seçimleriyle iki kere İstanbul’a başkan seçilen Ekrem İmamoğlu, ‘İstanbul’a kayyum’ iddialarına şu cevabı verdi:

“Biz milletin iradesi ile kendimizi o kadar güçlü hissediyoruz ki…”

“Üzücü. Çok anlamsız. Zaten toplumun inanmadığı söylem. Zaten bu söylemlerin hiçbir karşılığı yok. İstanbul emin ellerde. Sayın Cumhurbaşkanı belki şöyle düşünüyor olabilirler: Hani bir kişinin kararıyla her şey olur, bir kişinin kararıyla her şey yapılır gibi öyle bir şey yok. Bazen ‘mış’ gibi görünebilir milletin iradesi en öndedir. Biz milletin iradesi ile kendimizi o kadar güçlü hissediyoruz ki tarifi yok. Çünkü milletin iradesi size muazzam bir güç katıyor. Muazzam da bir moral motivasyon katıyor. Biz o yürekle yola yürüyoruz. İstanbul’la ilgili bizim vaatlerimiz var. Çalışıyoruz gece gündüz. Arkadaşlarımızla yol alıyoruz. Hem projeler hazırlıyoruz hem İstanbul’un sorunlarını tespit ediyoruz.”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan önemli açıklamalar

İBB Başkanı İmamoğlu’nun gündeme dair diğer önemli açıklamaları için aşağıdaki haberlere tıklayın:

TÜRGEV, TÜGVA, Ensar Vakfı binaları İstanbullu’nun oldu

Ekrem İmamoğlu’nun iş vaatleri ne oldu?

İBB

Bunları da beğenebilirsin