Elazığ Rüstem Paşa riskli alan ilan edildi

Elazığ Rüstem Paşa Mahallesi riskli alan ilan edilerek kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan o karar ve detaylar şöyle...

Elazığ’da Sürsürü Mahallesi’nden sonra Rüstem Paşa Mahallesi de riskli alan ilan edilerek kentsel dönüşüm kapsamına alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı 2268 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı, bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı.

Rüstem Paşa kentsel dönüşüme girdi

Bir süre önce Türkiye’yi derinden sarsan Elazığ depreminden etkilenen Elazığ Rüstem Paşa Mahallesi, riskli alan ilan edildi. Türkiye’nin imar ve kentsel dönüşüm platformu imarpanosu.com’un riskli alan kararından derlediği bilgiye göre; kentsel dönüşüme giren alan 6.02 hektar büyüklüğünde… İşte o karar, riskli alan ilan edilen bölgenin krokisi ve koordinat listesi…

Elazığ İli, Merkez İlçe, Rüstem Paşa Mahallesi Sınırları İçerisinde Bulunan Alanın Riskli Alan İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2268)

Elazığ İli, Merkez İlçe, Rüstem Paşa Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanın riskli alan İlan edilmesine, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun’un 2’inci maddesi gereğince karar verilmiştir. 

Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı

Elazığ Rüstem Paşa Mahallesi riskli alan krokisi

Rüstem Paşa Mahallesi riskli alan krokisi…
Rüstem Paşa Mahallesi riskli alan sınır koordinat listesi…

Elazığ Sürsürü riskli alan ilan edildi

imarpanosu.com

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Bunları da beğenebilirsin