Bir yanda adalar, deniz ve tarihi yarımada, diğer yanda Çamlıca manzarası: Elite Concept

Temmuz 2016’da yapımına başlanan projenin kaba inşaatı tamamlanmak üzere. Teslimler ise birinci blokta Temmuz 2018’de, ikinci blokta Eylül 2018’de, üçüncü blokta ise Ekim 2018’de yapılacak.

155 bin metrekare alana inşa edilen Elite Concept projesinin toplam inşaat alanı 24 bin metrekareyi buluyor. Projenin yüzde 75’i sosyal alanlara ve peyzaj alanlarına ayrılmış.

Elite Concept daire seçenekleri

Projede 24 katlı 3 blok yer alıyor. Toplam 785 konut ve 26 ticari ünite bulunuyor. Yüzde 70’i 2+1 ve 3+1, yüzde 30’u ise 1+1 daire tiplerinden oluşuyor. Ayrıca, 4 adet 4+1 daire bulunuyor.

1+1 dairelerin brüt kullanım alanı 65-87 metrekare arasında,

2+1 dairelerin brüt kullanım alanı ise 97-140 metrekare arasında değişiyor.

Diğer yandan 3+1 daireler brüt 169 metrekare, 4+1 daireler ise 216 metrekare olarak belirlenmiş.

Elite Concept fiyatları

Projede satışlar inşaat ile birlikte başladı. Projenin yüzde 70’i sahiplerini bulurken, yüzde 30’u yeni alıcılarını bekliyor.

Metrekare birim fiyatı 7 bin 800 lira ortalamasında. Daire fiyatları 580 bin liradan başlıyor, 1 milyon 328 bin liraya kadar yükseliyor. 

Elite Concept’te yaşam

Projenin sosyal tesisleri içinde; kapalı havuz, sauna, buhar odası, fitness center, cafe, süs havuzları, koşu ve yürüyüş parkurları bulunuyor. Çarşı otoparkı ve kapalı otoparkta yer alıyor.

Elite Concept bölgenin kendi içerisinde açık teras bahçeleri bulunan ilk projesi olma özelliğini taşıyor. Blok zeminlerinde yer alan çarşı ise giyimden gıdaya, eczaneden markete, banka şubelerinden ATM’lere kadar önemli ihtiyaçlara yanıt verecek şekilde tasarlanıyor.

Bir yanda adalar, deniz ve tarihi yarımada, diğer yanda Çamlıca’yı gören manzarası bulunan Elite Concept, yüzde 90 cam panoramik cephe mimarisi ile bu manzarayı kesintisiz olarak izleyebilmeyi sağlıyor.

Projede reflekte camları tercih edilmiş. Güneşe karşı yüksek performanslı koruma sağlayan bu özel camlar, görünür ışık iletimini maksimum noktaya çıkarıyor.

Proje E-5 karayoluna 1 dakika mesafede, metro ve metrobüsün yanında yer alıyor. Buradan; Bağdat Caddesi’ne 6 dakika, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 5 dakika, Avrasya Tüneli’ne 8 dakika, Moda sahiline 10 dakika ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na 20 dakika içerisinde gidebilirsiniz.  Proje ayrıca pek çok alışveriş merkezi, sağlık ve eğitim olanaklarına da oldukça yakın.

KAYNAK: Hürriyet Projeland

Bunları da beğenebilirsin