Eminevim 5yüz60, otel oldu

Kurtköy’de plan değişti... İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi (İBB), Kurtköy’de 6 yıl önce konut olarak yapımına başlanan 30.5 metrelik binalara oy çokluğuyla otel statüsü verdi. “Emin Evim Beşyüzaltmış” adlı konut projesi, zemin altında 5, zemin üstünde 9 kat inşaat izni ile 3 ve 5 yıldızlı otele dönüştürüldü.

Oy çokluğuyla yapılan plan değişikliğiyle, “Emin Evim Beşyüzaltmış” adıyla konut olarak yapılması planlanan binalar, zemin altında 5, zemin üstünde 9 kat inşaat izni ile 3 ve 5 yıldızlı otele dönüştürüldü.

“Biz noter değiliz”

İmar komisyonu raporunda, yapılan değişikliğe bölgede otel, motel, apart otel gibi konaklama tesislerine ihtiyaç duyulması ve bu yöndeki taleplerin yoğun olmasını gerekçe gösterildi. Raporun oylanması öncesi CHP Grubu adına söz alan İBB Meclis Üyesi Tarık Balyalı, plan değişikliğine konu binaların, otel olarak inşa edilip satışa sunulduğuna dikkat çekti. Balyalı, “Söz konusu arazi konut alanında kalmasına rağmen, otel olarak inşa edilen binaların satışı yapıldı. Şimdi bunun onaylanması için plan değişikliği önümüze getiriliyor. Bu durum, kanunlara ve Meclis’e yapılan saygısızlıktır. Biz noter memuru değiliz” dedi.

9 kat inşaat izni ile 5 yıldızlı otel

Hürriyet‘ten Fatma Aksu‘nun haberine göre; İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporunda, yapılan değişikliği gerekçe olarak, parselin bulunduğu konum itibari ile yoğun konut ve çalışma alanlarına ve Sabiha Gökçen Havaalanı ile TEM ve E-5 karayoluna yakın olması nedeniyle bölgede otel, motel, apart otel gibi konaklama tesislerine ihtiyaç duyulması ve bu yöndeki taleplerin yoğun olması gerekçe gösterildi. Planlarda konut olarak görülen mevcut ruhsatlı bina, zemin altında 5, zemin üstünde 9 kat inşaat izni ile 3 ve 5 yıldızlı otele dönüştürüldü.

Bunları da beğenebilirsin