Emlak Konut: Gelin ortak olalım! VİDEO

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Konya'daki 42. Cadde projesinin ticari alanları için kurulan Gayrimenkul Yatırım Fonu tanıtım toplantısında önemli açıklamalar yaptı. Kurum, "Ortağı olduğumuz bir işletmeye "Gelin beraber ortak olalım" diyoruz. Bence bugün bu sektörün önemli bir ihtiyacıdır" dedi...

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdürü Murat Kurum, Konya’da hayata geçirilen Temaşehir projesinin ticari alanlarının bulunduğu 42. Cadde etabının Gayrimenkul Yatırım Fonu ortaklığının tanıtım toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Büyüklüğü 130 – 150 milyon TL arasında olan Torkam 42. Cadde Ticari Gayrimenkul Yatırım Fonu’nun yönetimi, fonun kurucusu olan Global MD Portföy Yönetimi tarafından yapılacak. Proje danışmanlığını BYY Finans ve Refina şirketlerinin yaptığı Torkam 42. Cadde Ticari Gayrimenkul Yatırım Fonu; Emlak Konut’un yatırımcı olarak yer aldığı ilk GYF olma özelliğini taşıyor.

Torkam İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dereli, Global Menkul Değerler Yönetim Kurulu Başkanı ve Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erol Göker ve Global MD Portföy Yönetimi Yönetim Kurulu Başkanı Gaye Braida Fernandez ile katıldığı basın toplantısına Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum’un açıklamaları damga vurdu.

“Kurumsal yatırımcılarla gitmek zorundasınız”

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum…

Murat Kurum, yatırım bedeli 100 milyon TL’yi aşan ticari ünite yatırımlarında bireysel yatırımcı bulma şansının olmadığına dikkat çekerek “Ticari ünitelerde, 100 milyon TL’nin üzerindeki yatırımlarda, bireysel yatırımcı bulma şansınız yok; kurumsal yatırımcılarla gitmek zorundasınız. Onların da kendi içlerinde başka yatırımları, hesapları var. Böyle bir fon kurarak neyi sağlıyoruz; aslında (bir elin nesi var iki elin sesi var) bir çok yatırımcı bir araya gelerek, böyle gelecek vaadettiğine inandığımız, süreçte değerleneceğine inandığımız bir yatırım aracına ortak olmaya çalışıyor. Bunun bir diğer adı; konut sertifikası” dedi.

“Gelin beraber ortak olalım”

Emlak Konut GYO’nun da ortağı olduğu projeye Gayrimenkul Yatırım Fonu ile yatırımcılara ortaklık teklifi yaptıklarını vurgulayan Kurum, “Burada bizim de ortak olduğumuz bir işletmeye aslında “Gelin beraber ortak olalım” diyoruz. Bu bence bugün sektörün önemli bir ihtiyacıdır. Burada aslolan şu; herkesin kazanması lazım. 2+5… 5 sene sonra da Erol Bey’le Gaye Hanım’la yanyana gelebiliyorsak güzel… Mahmut Bey’in yüzüne bakabiliyorsak güzel… Buranın diğer kısmı yatırımcı da mutluysa o da güzel… O zaman bu proje başarılı demektir. Emlak Konut’un üzerine düşen bir kamu iştiraki olarak budur. Yatırım yapacak kişileri doğru şekilde bilgilendirip yönlendirmemiz gerekir.” diye konuştu.

“GYF ortaklık yapısında aslan payı yatırımcının” 

Temaşehir 42. Cadde Projesi’ndeki ticari gayrimenkulleri kapsayan fon ile ilgili görüşlerini dile getiren Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum şunları söyledi;

“Emlak Konut kurulduğu günden bu yana sektörümüzdeki değişikliklere liderlik yapan bir kurum olarak ülkemiz ve vatandaşlarımız için sürdürülebilir değer oluşturmayı amaçlamıştır. 2016 yılında yaşadığımız olağanüstü durumlara rağmen almış olduğumuz ivedi önlemlerle Emlak Konut markası ile ülkemiz için değer yaratmaya devam ettik. İnsan ve ihtiyaç odaklı hizmet anlayışımızla, bugün markamızı Anadolu’nun birbirinden kıymetli şehirlerine taşıyoruz. Bugüne kadar sektöre ciddi anlamda ses getiren kampanyalar düzenledik. 2017 yılını 1 milyon metrekarenin üzerinde brüt alana karşılık 7 milyar 400 milyon TL hasılat ile tarihimizin en yüksek satış başarısını elde ederek tamamladık. Toplam aktif varlığımız %10 artışla 20 milyar 600 milyon TL’ye ve öz kaynaklarımız %16 artışla 12 milyar 400 milyon TL’ye ulaştı. Bu motivasyonla başladığımız 2018 yılının ilk üç ayında, 1 milyar 140 milyon TL olan satış hedefimiz doğrultusunda 1 milyar 50 milyon TL değerinde bağımsız bölümün satışını gerçekleştirdik. Ayrıca 144 bin metrekare olan satış hedefimizi aşarak 151 bin metrekarelik satış alanına ulaşmış olduk. Bugün de burada gayrimenkul pazarında yeni bir başlangıcın temelini atmak için toplanmış bulunuyoruz. Kurulması planlanan Gayrimenkul Yatırım fonunda çekirdek yatırımcı olarak Emlak Konut GYO’nun yüzde 10.5, Torkam İnşaat’ın yüzde 24.5 ve Global Menkul Değerlerin yüzde 5 olmak üzere toplamda yüzde 40 oranında ortaklıkları bulunacaktır. Fonun kalan yüzde 60’lık bölümü ise yerli ve yabancı yatırımcılara sunulacak.

Sektörümüzde gayrimenkul geliştiricilerinin artık geleneksel satış modellerine alternatif yöntemler bulması gerektiğini düşünüyorum. Bu uygulamaların artması ile birlikte gayrimenkul pazarının genişlediğini ve derinleştiğini göreceğiz. Tüm bu hususlar oldukça dinamik olan sektörümüz için itici güç oluşturmaya devam edecektir.”

Murat Kurum neler söyledi? 

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Kurum’un açıklamalarını imarpanosu.com kamerası kaydetti. İşte Kurum’un sektör değerlendirmesiyle birlikte yaptığı o önemli açıklamalar:

42. Cadde iletişim

Web: 42cadde.com

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin