Emlak sitelerinde yoksan, yoksun!

GYODER ve Akademetre iş birliği ile hazırlanan ‘Potansiyel Konut Alıcısı Büyüteç Altında-İstanbul Raporu ‘Sıklık Güven Analizi’ne göre vatandaşların konut alma sürecinde bilgi alırken en çok Emlak Haber Siteleri’nden bilgi aldığı sonucu çıktı.

Yapılan araştırma sonucu; Oransan çoğunluk gayrimenkul projeleri ile ilgili en fazla yakın çevreden aldıkları bilgiye güven duyuyor. Emlak Haber Siteleri yeni medyanın en önemli bilgi kanalı haline geldiği görülüyor.

GYODER-AKADEMETRE RAPORU AÇIKLANDI! HABER İÇİN TIKLAYIN!

Müşteriyi satış ofisine getiren bilgi kaynakları arasında internet reklamları, tesadüfen gelen yüzde 45.7’lik kesimden sonra yüzde 17.3’lük oran ile proje hakkında bilgi sahibi müşteri yolluyor ofislere… İnternet reklamları, tavsiye ve TV- gazete reklamlarından daha etkin olduğunu kanıtladı… Fotoğraf: Serhat Ulusoy (3dkonut.com)…

KARAR VERME SÜRECİNDE ETKİLİ

baretdergisi.com‘dan Çiğdem Men‘in haberine göre; konut yatırımcıları karar verme sürecinde ilk sırada yüzde 67.9 oranında yakın çevreden bilgi alırken, ikinci sırada, internet, üçüncü sırada sosyal medya, dördüncü sırada Televizyonlar, beşinci sırada ise yüzde 62.5 oranında Emlak Haber sitelerinden bilgi alıyor. Gazeteler ise yüzde 61.6 oranında konut alım sürecinde dokuzuncu sırada bulunuyor.

EN DETAYLI BİLGİ BURADA

Emlak Haber siteleri projelerin fiyatları, ödeme seçenekleri, teslim tarihi, kar oranları gibi bir çok bilgiyi yatırımcılara ulaştırıyor. Böylelikle vatandaşın en detaylı bilgiyi aldığı platform haline geliyor. Bunun yanı sıra emlak haber site yetkilileriyle iletişim kurarak daha detaylı bilgi almaları sağlanıyor.. Her ne kadar gayrimenkul sektörü emlak haber sitelerini form sitesi olarak görse de vatandaşlar bu sitelerin bilgi almak ve firmaların güven testi yapıldığının farkındalar. Umuyoruz ki bu farkındalığa firmalar da ulaşır.

baretdergisi.com

Bunları da beğenebilirsin