Emrullah Yedikardeş: Hükümet her türlü kolaylığı sağlıyor

Gayrimenkul sertifikası dönemi için görüşlerini açıklayan Fera Grup Yönetim Kurulu Üyesi Emrullah Yedikardeş, hükümetin yatırım için her türlü kolaylığı sağladığını söyledi. İşte Yedikardeş’in o açıklaması…

Fera Grup Yönetim Kurulu Üyesi Emrullah Yedikardeş’in gayrimenkul sertifikası dönemi için değerlendirmesi şöyle;

“Hükümet yatırım için her türlü kolaylığı sağlıyor”

“Hükümetimiz yaşadığı acı badirelere rağmen ülkemizin ekonomide yolunu açmaya devam ediyor. Özellikle ülkedeki istikrarlı yatırım ortamının sürmesi için son dönemde aldığı yatırım teşvik düzenlemeleri ve adımları takdire şayandır.

Nihayetinde bugün yürürlüğe giren gayrimenkul sertifikaları da bu çizgide değerlendirilmesi gereken önemli bir süreci başlatmaktadır. Çünkü gayrimenkul sertifikaları ile hem inşaata yatırım yapacak olan girişimciler önemli bir finansal araca kavuşmuştur, hem de ülkede yükselen gayrimenkul fiyatlarından dolayı ev sahibi olamamış kesimlerin evlerini metrekare metrekare, oda oda satın alabilmesinin yolu açılmıştır.

Bireysel yatırımcıyı tasarrufa yöneltecek olan, kurumsal yatırımcıların kaynak bulmasını sağlayacak bu sertifikaların doğru yönetildiği taktirde ekonomiye nefes olacağı ve mali açıdan güçlü şirketlerin projelerinin pazarlamasında önemli bir rol üstleneceği açıktır. Ülkemize hayırlı olsun”

Bunları da beğenebilirsin