En uygun konut kredisi 2018 yılında hangi bankada?

Nisan 2018 güncel verilerine göre en uygun konut kredisi veren bankaları açıklıyoruz. En uygun konut kredisi 2018 yılında hangi bankada diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz!

Konut kredileri faiz oranlarındaki yükseliş ev almak isteyen vatandaşı düşündürüyor. Peki en uygun konut kredisi 2018 yılında hangi bankada?

Halkbank ve Ziraat Bankası, en uygun konut kredisi veren iki banka. 120 ay vadede faiz oranları ikisinde de yüzde 0,95. Halkbank, bu krediyi “Hesaplı Evim Kredisi”, Ziraat Bankası ise “Konut Ürün Paketi” kapsamında sunuyor.

En uygun konut kredisi 2018 yılında yüzde 1’in altında

Üçüncü sırada yüzde 0,96 faiz oranıyla Vakıfbank geliyor. Vakıfbank’ın kredisi ise “SarıPanjur Halden Anlayan Konut Kredisi”.

Diğer bankalarda konut kredisi faiz oranları yüzde 1’in üzerinde. ICBC Turkey Konut Kredisi’nin 120 ay vadede faiz oranı yüzde 1,17.

Yapı Kredi yüzde 1,20 faiz uyguluyor. Garanti Bankası’nın “Hayat Sigortalı Kiracıya Mortgage” kredisinin faiz oranı ise 240 ay vadede yüzde 1,21.

Türkiye İş Bankası Ev Kredisi Kampanyası’nın 120 ay vadedeki faiz oranı yüzde 1,21. ING Bank yüzde 1,22 faiz uygularken, Fibabanka Güzel Evim Konut Kredisi’nin faiz oranı yüzde 1,25.

QNB Finansbank konut kredisinin 180 ay vadedeki faiz oranı yüzde 1,26, Alternatif Bank konut kredisinin 120 ay vadedeki faiz oranı yüzde 1,29. En pahalı konut kredisi ise HSBC Mortgage konut kredisi. 120 ay vadede faiz oranı yüzde 1,50.

Konut kredisi faizleri düşecek mi?

Kimler konut kredisi alabilir?

Bana konut kredisi çıkar mı? diye merak ediyorsanız bu maddelere göz gezdirin. Kimler konut kredisi alabilir?

1. Reşit olmak

Konut kredisi almak isteyen vatandaşın öncelikle 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor.

2. TC vatandaşı olmak

Konut kredisi kullanmak için TC vatandaşı olmak gerekiyor. Ancak yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız için gurbetçi kredisi ya da yabancılar için farklı seçenekli krediler de var.

3. Gelirin belgelenmesi

Gelirinizi bankaya belgelemeniz gerekiyor. SGK dökümü ve maaş bordronuzu almalısınız. Kira gibi ek gelirlerinizi de mutlaka belirtmeniz gerekiyor.

4. Taksitleri ödeyebilecek olmanız gerekiyor

Bankalar, aylık taksitlerinizin gelirinizin yüzde 60’ını aşmamasına dikkat ediyor. Hane halkının geliri de buna dahil edilebiliyor.

5. Kredi notu

Kredi notunuzun yeteri kadar yüksek olması gerekiyor. Mutlaka başvurmadan önce kredi notunuzu kontrol edin.

KAYNAK: Hürriyet Projeland

Bunları da beğenebilirsin