ESTA Construction’a büyük ödül – VİDEO

ESTA Construction Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Demirbilek, Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Ödül Töreni’nde ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Tüm dünyada inşa ettiği ikonik projelerle adından söz ettiren Türk inşaat şirketi ESTA Construction’a büyük onur. 10 yılda gerçekleştirdiği ikonik yapılarla “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesinde bir önceki yıla göre 13 basamak yükselen firma, bu yıl listede 174’üncü sırada yer aldı.

Dünyanın en lüks ve teknolojik stadı Krasnodar Arena, Sochi Kış Olimpiyatları kapsamında yapımı gerçekleştirilen, en üst katında Avrupa ve Rusya’nın birinci ve dünyanın üçüncü en büyük yekpare cam çatısı altında 6 bin m²’lik devasa bir Aquapark ve plaj barındırmasıyla dikkatleri üzerine çeken Gorkiy Gorod Alışveriş Merkezi, dünyanın en teknolojik ve ekolojik Central Park Projesi “Krasnodar Central Park” gibi eşsiz projeler ile adından söz ettiren ESTA Construction’ın başarısı ödüllendirildi. ESTA, Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından Ankara Sheraton’da düzenlenen “2017 Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Ödül Töreni”nde, dünya inşaat sektörünün tanınmış uluslararası otoritesi Engineering News Record (ENR) tarafından yayımlanan “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesinde yer aldı. Bir önceki yıla göre 13 basamak yükselen ve listede 174’üncü sırada yer alan ESTA Construction adına ödülü Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Demirbilek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.  İşte o anlar…

“10 yılda dünyanın en büyük 174’üncü inşaat şirketi olmaktan onur duyuyoruz”

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün’ün de hazır bulunduğu Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Ödül Töreni’nde konuşan Bahattin Demirbilek, “ESTA Construction’ı 2006 yılında yüzde 100 Türk sermayesiyle kurduk. Şirketimiz, dünyanın en büyük inşaat şirketleri sıralamasında 174’üncü sırada yer alıyor. 10 yıl gibi kısa bir sürede bu başarıya ulaştık ve hızlı büyümemizi önümüzdeki süreçte de sürdüreceğiz. Bu ödülü Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden almaktan da ayrıca onur duyduk. Dünyada gerçekleştirdiğimiz yüksek teknoloji ürünü eserlerimizi Türkiye’de de gerçekleştiriyoruz, yakın zamanda milletimizin beğenisine sunacağız” diye konuştu.

2015 yılında 330 milyon dolar ciroya ulaştı

Merkezi İstanbul’da bulunan ESTA Construction, Rusya’da üç, Amerika Birleşik Devletleri, Kazakistan, Türkmenistan ve Bahreyn’de birer ofisi ile 7 bin 500 kişiye istihdam sağlıyor. 2015 yılını 330 milyon dolar ciro ile kapatan ESTA Construction, kurulduğu günden bugüne kadar yaklaşık 2.5 milyar dolarlık işi uluslararası paydaşları ve iş ortaklarıyla beklentilerin üzerinde bir memnuniyetle projelendirdi ve teslim etti.

ESTA Construction

Yüzde 100 Türk sermayesiyle 2006 yılında Bahattin Demirbilek tarafından kurulan ESTA Construction bugün, Engineering News Record (ENR) sıralamasında bir önceki yıla göre 15 basamak daha yükselerek, dünyanın en büyük 174. inşaat şirketidir. Sadece üst yapı çalışmaları esas alındığında da dünyanın önde gelen inşaat şirketleri arasında yer almaktadır. Merkezi İstanbul’da bulunan ESTA, Rusya’da üç, Amerika Birleşik Devletleri, Kazakistan, Türkmenistan ve Bahreyn’de birer ofisi ile 7 bin 500 kişiye istihdam sağlamaktadır. 2015 yılını 330 milyon dolar ciro ile kapatan ESTA Construction, kurulduğu günden bugüne kadar yaklaşık 2.5 milyar dolarlık bir işi uluslararası paydaşları ve iş ortaklarıyla beklentilerin üzerinde bir memnuniyetle projelendirmiş ve teslim etmiştir.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Bunları da beğenebilirsin