Ev dekorasyonunuza hava katacak 10 hile!

Ev dekorasyonunuzu küçük dokunuşlarla daha havalı bir hale getirebilirsiniz. Çok büyük değişimlere gerek yok. İşte bunun için küçük tasarım hileleri!

Tek duvar tasarımı

Ev dekorasyonunuzu renkli ve heyecanlı bir hale getirmek için her duvarı boyamanıza gerek yok. Tek duvarı farklı şekillerle boyayın ya da ahşap panellerle kaplayın.

Şeffaf mobilya modası

Ayakkabıda şeffaf topuk, evde şeffaf mobilya moda oldu. Özellikle küçük evler için dekorasyon önerisi olarak şeffaf mobilyayı dikkate almalısınız. Bu mobilyalar bulunduğu alanı daha geniş gösteriyor, iç tasarıma hafif ve havadar bir his katıyor.

Basit mobilyalarınızı tasarım harikası ürünler haline getirin

Tasarımında herhangi bir numara olmayan basit mobilyalarınızı ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Ahşap parçalar ve dübellerle görseldeki gibi yeni bir masa yaratabilirsiniz.

Evin içindeki aynalı pencereler

Eski pencereleri ya da buna benzeyen başka şeyleri kullanarak kendinize müthiş aynalar yapabilirsiniz. Bu aynalar görsel olarak alanı geniş göstermenin yanı sıra, aynı zamanda özellikle gerçek bir pencerenin yakınına yerleştirdiğinde ortamı çok ferah bir hale getiriyor.

Dekorasyonda bitki kullanımı

Bitkiler en sıkıcı ev dekorasyonlarına her zaman hayat verir. Bitkileri odanızın farklı köşelerine yerleştirebileceğiniz gibi hepsini bir araya da toplayabilirsiniz.

Kitapları ev dekorasyonunuzun bir parçası yapın

Kitaplarınızı illa kitaplığınıza yerleştireceksiniz diye bir kural yok. Görseldeki örnek epey yaratıcı mesela.

Farklı sandalyelerle yemek odanıza stil katın

Yemek masanızın etrafındaki sandalyelerin hepsinin aynı olması bugüne kadar alışık olduğumuz bir dekorasyon tarzı. Fakat artık bu eski moda ve sıkıcı kural değişti. Farklı tasarımları aynı alanda toplamak daha iyi bir yol. Ancak bu sandalyelerin ortak bir noktasının olması lazım. Aynı renkte olabilirler ya da tasarımları benzeyebilir.

Şerit led ışıklarla farklı tasarımlar yapabilirsiniz

Şerit led ışıklar son dönemde ev dekorasyonunda farklı yöntemlerle kullanılıyor. Bu örnekte fotoğraflar için çok şık bir alan yaratılmış.

Odalarınızı ikiye bölün

Farklı eşyalar kullanarak odalarınızı ikiye bölebilirsiniz. Açık raf sistemi bunun için en iyi yol.

Geçmişe dönüş: Sedir

Sedirler eskiden pek çok evde yer alırdı. Pencere önü için hem çok dekoratif bir ürün, hem de çok dinlendirici ve keyifli.

Bonus

Yatağınızı tavana asmaya ne dersiniz 🙂

KAYNAK: Hürriyet Projeland

Bunları da beğenebilirsin