Fethiye’ye dev tema park

Hollanda merkezli tencere üreticisi Edelstaal Group ve Orka Hotels, Türkiye’de turizm yatırımlarına devam ediyor. Edelstaal Group, Fethiye’ye bölgenin en büyük tema parkını inşa ediyor.

Turizm, inşaat, gayrimenkul ve sanayi alanlarında yatırımları bulunan Hollanda merkezli Edelstaal Group, turizmde büyümeye devam ediyor. Turizm sektöründe ‘Orka’ markasıyla faaliyet gösteren Edelstaal Group, İngiliz ortakları J & S Leisures ile geçen yıl Fethiye’de yatırımına başladığı bölgenin en büyük tema parkını inşa ediyor.

35 MİLYON EURO’YA MAL OLDU

Edelstaal Group ve Orka Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Torunoğulları, 33 bin metrekare alan üzerinde kurulan Tema Park’ta eğlence aktivitelerinin yanı sıra AVM, restoranlar sokağı, 150 villa ve bir de otel olacağını söyledi. Açılış için gün saydıklarını belirten Torunoğulları, projenin yatırım maliyetinin ise 35 milyon euroyu bulduğunu ifade etti.

Fethiye tema park ne zaman açılacak?

Torunoğulları sözlerine şöyle devam etti: Water World Tema Parkı’nın açılışını ağustos ayında yapmayı planlıyoruz. İngilizlerle yapılan bu yatırım Türkiye’ye olan güvenin en önemli göstergesidir. Biz Torunoğulları Ailesi olarak yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Ekonomimize sonuna kadar güveniyoruz.

Akşam Gazetesi

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Bunları da beğenebilirsin