Fikirtepe çıkarması

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Fikirtepe’ye çıkarma yaptı... İrtibat ofisindeki çalışmaları yerinde inceleyen İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Veli Böke ve il müdürlüğü yetkilileri, firma temsilcileri ve hak sahipleri ile bir araya geldi.

İstanbul’un en merkezi lokasyonlarından Fikirtepe’de, sorunların tespiti ve değerlendirilmesi, hak sahipleri ile firmalar arasındaki iletişimin sağlanması ve bölgede yaşanan sorunların çözümüne yönelik atılacak adımların değerlendirilmesi amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın irtibat ofisi hizmet vermeye başladı.

Veli Böke: “Etkin çözümler amaçlıyoruz”

Fikirtepe’deki altyapı çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirten Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Dr. Av. Veli Böke: “İBB, yüklenici firmalar ve ilgili kuruluşlar ile koordineli şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımıza doğrudan ulaşarak yerinde ve doğru bir şekilde bilgilendirme yapılmasını, taraflar arasında koordinasyonun sağlanması ve olası aksaklıklara yerinde müdahale edilerek hızlı ve etkin çözümler üretilmesini amaçlıyoruz.” dedi.

Anadolu Yakası’nın en merkezi noktalarından biri olarak gösterilen Fikirtepe’de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü’nün irtibat ofisi, çalışmaları daha da hızlandırmak ve sorunların çözümünde etkin rol almak için hak sahipleri ile doğru yerde ve doğru zamanda sürekli iletişimde olabilmek amacıyla hizmet vermeye başladı.

İrtibat ofisindeki çalışmaları yerinde inceleyen İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Veli Böke ve il müdürlüğü yetkilileri, firma temsilcileri ve hak sahipleri ile bir araya geldi. Fikirtepe’deki altyapı çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirten Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Dr. Av. Veli Böke: “Bölgede yaşanan problemler sonrasında il müdürlüğü olarak burada yaşanan sorunların çözümü ve hak sahiplerinin mağduriyetlerini gidermek amacıyla irtibat ofisimiz hizmet vermeye başladı. İBB, ilgili kuruluşlar ve yüklenici firmalar ile koordineli şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özellikle İBB ve ilgili kuruluşların altyapı çalışmaları ile vatandaşlarımızın ulaşımı da kolaylaşacak.” şeklinde konuştu.

Vatandaşlarımızın İstanbul Beşiktaş’ta bulunan müdürlüğümüze gelmesine gerek kalmadan ihtiyaçlarına cevap verecek bir irtibat ofisinin hizmet vermeye başladığını belirten Böke: “Vatandaşlarımıza doğrudan ulaşarak yerinde ve doğru bir şekilde bilgilendirme yapılması, taraflar arasında koordinasyonun sağlanması ve olası aksaklıklara yerinde müdahale edilerek hızlı ve etkin çözümler üretilmesini amaçlıyoruz. Bakanlığımız, hak sahipleri ve yüklenici firmalar arasında yönlendirici konumunda olarak bölgedeki tüm faaliyetleri inceleyip ofisimizde vatandaşlarla yapılacak görüşmeler ile proje süreçlerinde yaşanan sorunlar tespit edecek ve belirlenen sorunlar ile ilgili yüklenici firmalar ile hak sahipleri arasındaki sorunları hızla çözüme kavuşturacak.” dedi

Ali Nuhoğlu: Altyapı çalışmalarına hız verildi”

Fikirtepe bölgesindeki müteahhitleri temsilen konuşan Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu: “ Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mızın bölgedeki sorunları çözüme kavuşturmak amacıyla irtibat ofisinin hizmet vermeye başlamış olması bölge adına çok olumlu bir gelişme. Bu sayede hak sahipleri ile bazı yüklenici firmalar arasındaki sorunların çözüleceğini umuyoruz. Bakanlığın çalışmaları ile bölgedeki altyapı sorunları 2018 yılı itibariyle büyük ölçüde çözüme kavuştu. Çalışmaları devam eden Prestij Caddesi’nde yer alacak yerli ve yabancı birçok marka ile burası Türkiye’nin en iddialı alışveriş caddesi konumuna gelecek ve burada yer alacak parklar, sanatsal etkinlik alanları, eğlence mekanları ve su oyun alanları Fikirtepe’de yaşam kalitesini artıracak.

Özellikle E-5 Karayolu , Avrasya Tüneli ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne direkt bağlantı sağlayacak Ünalan Kavşağı çalışmaları ulaşımı oldukça rahatlatacak. Bölgedeki birçok firma ve biz daire teslimlerine başladık. Fikirtepe’ye 10 bine yakın ailenin bu yıl içerisinde taşınması bekleniyor. Böylece Fikirtepe’de yıl sonuna kadar 30 bin kişilik nüfus olacağını düşünüyoruz.” dedi

Ercüment Oruç: “Fikirtepe güzelleşiyor”

Hak sahiplerini temsilen Fikirtepe bölgesindeki gelişmeleri değerlendiren FİDEM Yönetim Kurulu Başkanı Ercüment Oruç: “Mahallemizde dönüşüm başladığında bir araya toplanıp dernek kurmaya ve birlik beraberlik içerisinde bilinçli hareket etmeye karar verdik. İlk örneği Fikirtepe’de uygulanan kentsel dönüşümün kısmen sancıları olmuş olsa da netice itibari ile güzel oldu. Fikirtepe dönüşüyor, güzelleşiyor. Bizler de bu yeniliğe katkı sağlamaya çalışıyoruz. Deprem kuşağında olduğumuz bu zaman zarfında gerek can güvenliği gerekse sosyal statü gelişimi olarak dönüşüme tam destek veriyor, tüm yetkililere emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Bunları da beğenebilirsin