Fikirtepe dertlenme, Müdürlük çalışıyor

Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesine el atan Çevre ve Şehircilik İstanbul İl Müdürü Veli Böke ve yardımcısı Sezayi Köse, Fikirtepe'yi bir an önce yenilemek için bölgedeki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Müdür Böke ve yardımcısı Köse, bölgedeki STK'larla birlikte çözüm üretiyor...

Emre KULCANAY yazıyor…

Fikirtepe kentsel dönüşüm pilot bölgesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü’ndeki yenilenme ile yenilenmeye, ‘yeni Fikirtepe’ olmaya doğru daha hızlı ilerliyor…

Göreve geldikleri günden itibaren masalarına ‘Fikirtepe haritası ve sorunları’ yatıran Çevre ve Şehircilik İstanbul İl Müdürü Av. Veli Böke ve Müdür Yardımcısı Sezayi Köse, ilk günden bu yana ‘Fikirtepe’ye Fikirtepe’de çözüm’ için hemen her gün bölgede… Böke ve Köse, Fikirtepe’nin dertlerini Fikirtepe Dumlupınar, Eğitim ve Merdivenköy Mahalleleri (FİDEM) Derneği Başkanı Ercüment Oruç aracılığıyla bizzat Fikirtepeli hak sahiplerinden dinliyor; çözüm için gerekli talimatları veriyor.

“Eski dağınıklığı toplamak kolay değil”

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Av. Veli Böke ve Yardımcısı Sezayi Köse, irtibat ofisinde müteahhitler ve Fikirtepe halkını yenilenen Fikirtepe için buluşturuyor…

Çevre ve Şehircilik İstanbul İl Müdürlüğü’nün Fikirtepe operasyonlarını imarpanosu.com’a değerlendiren FİDEM Başkanı Ercüment Oruç, “Konu Fikirtepe olunca 7 yıllık resmî daireler firmalar ve maliklerin dağınıklığını toplamak gerçekten hiç kolay değil..Bu konuda özellikle dertlenen kendine misyon yükleyen İstanbul Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürü Sayın Veli Böke ve çalışma kadrosu ciddi çalışmalar içerisinde gayretli adımlarla çalışıyorlar” dedi.

Geçtiğimiz günlerde bir çok firma ve maliklerle sorunların çözümü adına gerek sahada gerek İl Müdürlüğünde çeşitli toplantılar yapıldığını ve yapılmaya devam edildiğini vurgulayan FİDEM Başkanı Oruç şunları söyledi:

“Her yapı adası ile tek tek ilgilenen Sayın Veli Böke ve yetkililer sorunun kaynağına inip geçici değil kalıcı , doğru çözümler bulmak için gece gündüz çalışıyor.Ama tabiki bir günde çözülebilecek gibi değil sonuçta tabiri caiz ise konu kentsel dönüşüm ve demirden leblebi meseleler, kangren olmuş konular var hatta bazılarının çözümü için yeniden KHK bile gerekiyor.

“Çözüm planları hazır”

Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Sezayi Köse, FİDEM Başkanı Ercüment Oruç ile birlikte halkın sorunlarını Fikirtepe çözmek için bölgede…

Evet gerek vatandaşla temas gerekse mevzuat yapılandırması anlamında İl Müdürü güzel çalışmalar yürütüyor. Geçen haftalarda May Palmadoro, Keleşoğlu Emin Evim ve Vartaş gibi bir çok yapı adası maliklerini bir arada toplayan Böke önümüzdeki günlerde Anka 2 -Taş Yapı ve Vartaş 2. Ada temsilcileri ile çözüm için bir araya gelmeyi planlıyor.

Bizlere ise bu kadar emek ve çalışmaya destek olmak düşüyor. Karanlığa kızmak yerine mum yakmak gerektiğini düşünüyor bölgenin iyileşmesi adına gerek temsilci gerekse STK lar düzeyinde çözümün ortağı olmanın önemli olacağını düşünüyorum.

“Yalnız taştan duvar olmaz”

Dediğimiz gibi dağınıklığı toplamak kolay değil, ”Yalnız Taştan Duvar Olmaz ,, birlik beraberlikle çözüm için mücadele vermek önemli herkes manevi olarak bir tuğla koysa komşusu ile görüşse ilgililere destek olsa Fikirtepe dönüşür….

Çevre Şehircilik İl Müdürümüz Sayın Veli Böke ve ekibine iyi çalışmalar diliyor bölge ile ilgili güzel haberleri paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin