Fikirtepe, Esenyurt olmak istemiyor!

Fikirtepe, dikkatsiz ve sorumsuz site yönetimleri yüzünden Esenyurt'un kötü ününe yaklaşmak üzere... Milyon liralık konut projelerinde yaşananlar, üçüncü sayfa haberlerine konu olacak nitelikte. FİDEM Başkanı Ercüment Oruç uyarıyor: "Günlük kiralama, kira ile birlikte site aidatını da toplamak için yönetimi bırakmayan müteahhitlerin tekelci anlayışla idare ettiği yönetimin dikkatsizlikleri Fikirtepe'yi Esenyurt'un kötü ününe yaklaştırıyor" dedi. İşte detaylar...

Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde yaşam, bazı milyon TL’lik projelerde sıkıntılarla başladı. Kentsel dönüşüm ile birlikte yenilenen mahalle, çok katlı ve çok kalabalık lüks yaşamda trafiğin denetlenememesinden şikayetçi.

Fikirtepe’de site yönetimlerini de elinde bulunduran müteahhitlerin dikkatinden kaçan olaylar, yeni konut bölgesini günlük ve denetimsiz kiralama ile Esenyurt gibi kötü bir üne sahip olmasına yaklaştırıyor.

“Kötü kokular geliyor”

Reina katliamı sanığı dahil bir çok aranan suçlunun günlük kiralık evlerden çıkması, telefon ve banka kartı dolandırıcıları ile fuhuş operasyonlarına da sahne olan Esenyurt’un kötü ünü, Fikirtepe’ye de gelmek üzere… Fikirtepe Dumlupınar, Eğitim ve Merdivenköy Mahalleleri (FİDEM) Derneği Başkanı Ercüment Oruçimarpanosu.com‘a yaptığı açıklamada, “Fikirtepe’deki yeni ve lüks yaşam, denetimsizlik ve dikkatsizlik sonucu mahalle kültürüne ve ahengine ters, olumsuz olaylara sebebiyet vermek üzere… Kentsel dönüşümün tüm sıkıntılarını göğüs gerdiğimiz mahallemizin günlük kiralama ve kimin girip çıktığının takip edilmemesiyle Esenyurt’un kötü ününe yakalanmasını istemiyoruz” dedi.

FİDEM Başkanı Ercüment Oruç’un açıklaması şöyle…

FİDEM Başkanı Oruç şunları söyledi:

“Ne yazık ki bazı markalı konut projelerinden kötü kokular geliyor. Kira gelirine bir de site aidatını katmak suretiyle site yönetimini profesyonel ellere teslim etmeyen müteahhitlerin, kiralamalarda dikkatsiz davranan yöneticileri, Fikirtepe’deki bazı yeni sitelerin adını kötüye çıkarmak üzere. Milyon liralık evlerde yaşanan bazı olumsuzlukları biliyor, ibretle izliyoruz”.

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin