Fikirtepe netleşti!

Fikirtepe’de herşey daha net... İl Müdürlüğü, Fikirtepe dernekleri Yeni-Fikirder ve FİDEM başkanları ile Dumlupınar Muhtarı’ndan oluşan heyete açıklama yaptı. Detaylar her zamanki gibi imarpanosu.com özel haberinde...

Emre KULCANAY 

Fikirtepe’de devlet eliyle kentsel dönüşümün detayları netleşti. İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Sezayi Köse, AK Parti Kadıköy İlçe Başkanı Av. Fatih Kaya beraberinde ilçe başkanlığı temsilcileriyle birlikte Fikirtepe’nin iki kitle örgütü başkanları Yeni Fikirder Başkanı Engin Akgüzel ve FİDEM Başkanı Ercüment Oruç ile Dumlupınar Mahallesi Muhtarı Ahmet Gediz’in yer aldığı bölge heyetine önemli açıklamalar yaptı.

Fikirtepe’den ciddiye alınan, makul ve makbul isimlerin davet edildiği toplantıda Fikirtepeli hak sahiplerinin uzun süredir aklına takılan sorular tek tek cevaplandı. Fikirtepeli hak sahipleri ve konut yatırımcılarının takip ettiği tek adres olan imarpanosu.com, özel toplantının detaylarını özel haberiyle anlatıyor…

Fikirtepe’de kira ödemesi kaç TL?

Yeni Fikirtepe detayları, bölgenin önemli isimleriyle halka açıklandı. Detayları imarpanosu.com yazıyor…

Av. Fatih Kaya’nın dün akşam saatlerinde müjdelediği tweetinin ilk upucu olarak yayınladığımız özel haberimizde bildirdiğimiz gibi Fikirtepe’de kira ödemesi 1500 TL olacak. Ev sahiplerine oturduğu konut başına 5 aylık toplu ödeme yapılabilecek. Diğer sahip olunan konut için 1 aylık kira ödemesi yapılacak.

Kiracılar, taşınma işlemi tamamlandıktan sonra 2  kira oranında taşınma yardımı alacak.

Kira ödemeleri her ayın 15’inde tapuda ismi yazılı olan hak sahibinin banka hesabına yatırlacak.

Yeni Fikirtepe’de mülkiyet kimde?

Tapu devrinin SMS’lerle bildirildiği Fİkirtepe’de en önemli konulardan biri olan mülkiyet durumu da netleşti. Mülkiyet, Fikirtepeliler’de kaldı. Fikirtepeliler, “Yeni tapulu konutunuz …. ilinin … ilçesinde” gibi bir bildirimle karşılaşmayacak.

Fikirtepe’de emsal kaç olacak?

Yeni Fikirtepe’de emsal oranı değişmedi. Emsal=4.00 olarak devam edecek.

Fikirtepe’de paylaşım oranı kaç oldu?

Yeni Fikirtepe projesi için paylaşım oranı, teknik hesaplamalarda 46-54 olarak belirlendi ancak Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un talimatıyla bu oran 50-50 olarak sabitlendi.

Emlak vergileri ne olacak?

Yıkılmış yapı adalarının emlak vergileri ile ilgili Bakanlık taraf değil. Ancak, kanunda kısıtlılık hali gereği emlak vergisi borçlarıyla ilgili yeni bir düzenleme yapılması söz konusu.

Söz uçar yazı kalır, yazılı belge ne zaman?

Fikirtepeli hak sahiplerine iletilmesi üzere açıklanan bilgiye göre yazılı belge (matbuu) 10 güne kadar hazırlanmış olacak.

Fikirtepe ile ilgili tüm gelişmeler yine imarpanosu.com’da olacak…

Fikirtepe’ye müjde! Kira ödemesi artıyor mu?

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin