Fikirtepe Platformu olağanüstü toplandı… İŞTE SONUÇ!

Fikirtepe Platformu üyeleri Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı için biraraya geldi. Platformun Yenisahra’daki binasında bugün saat 10:00’da başlayan toplantı sona erdi… Sonucu imarpanosu.com açıklıyor…

Emre KULCANAY - ÖZEL HABER imarpanosu.com
Emre KULCANAY  ÖZEL HABER imarpanosu.com

Fikirtepe Platformu, olağanüstü toplandı… Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde proje inşa eden 17 firmanın yer aldığı Fikirtepe Platformu, bugünkü toplantıda önemli kararlara imza attı.

Fikirtepe Platformu, bugün (22 Kasım 2016, Salı) saat 10:00’da başlayan toplantı için 26 Ekim’de “Dernek Genel Merkezinde, Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yapılacaktır. Tüm katılmakla yükümlü olan üyelerimiz için açık çağrıdır” diye duyuru yapmıştı.

SON DAKİKA (12:25) : Toplantı sürüyor… İlk bilgiler, imarpanosu.com’da olacak…

SON DAKİKA (14:04) : Toplantı sona erdi… Şu kararlar alındı:

– Fikirtepe Platformu’nun ‘Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği’ şeklindeki yasal statüsünden doğan görevler yerine getirildiği için birlik yoluna platform olarak devam edecek.

– Dernek statüsünden vazgeçilmesiyle üyelerin yasal yükümlülükleri hafifleyecek.

–  Fikirtepe Platformu’na yeni firma ve temsilci katılımının önü açılacak.

Platform başkanı değişiyor mu?

Türkiye’nin imar ve kentsel dönüşüm platformu  imarpanosu.com’a yakın kaynakların bildirdiğine göre; Fikirtepe Platformu Başkanı olarak görev yapan Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu’nun başkanlıktan ayrılma ihtimali gündemde.

SON DAKİKA (14:04): Fikirtepe Platformu’nun olağanüstü genel kurulunda Ali Nuhoğlu’nun başkanlığına devam karar çıktı… Platformda başkan değişmedi… Ali Nuhoğlu göreve devam ediyor…

Fikirtepe Platformu, Genel Müdür seçecek mi?

Fikirtepe Platformu Genel Müdürü İrfan Şükrü Yağcı, platformdaki bu görevinden ayrılarak 1 Kasım itibariyle Teknik Yapı Kentsel Dönüşüm Koordinatörü olarak yeni görevine başlamıştı.

İmarpanosu.com, bu ayrılığı ve platformdaki yönetim değişikliği ihtimalini şu haberle duyurmuştu:

Fikirtepe bombası! Platform’un o yöneticisi transfer oldu! HABER İÇİN TIKLAYIN!

SON DAKİKA (14:04) : Fikirtepe Platformu Genel Müdürlüğü için yeni bir seçim yapılmadı. Yağcı’nın ayrılığıyla boşalan göreve yeni bir isim seçilmedi…

Fikirtepe Platformu’nda hangi firmalar var?

Fikirtepe Platformu, İstanbul Kadıköy’de afet riski taşıyan mevcut yapı stoğunun yenilenerek depreme dayanıklı yapılar inşa edilmesini öngören Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde faaliyet gösteren müteahhitler ile bölgedeki malik ve hak sahipleri arasındaki ilişkilerin güçlendirilerek sürdürülmesi, bölgede hayata geçirilen projelerin takibi ve uygulama bütünlüğünün sağlanması, altyapı ve sosyal donatıların projelendirilmesi ve yapımına destek verilmesi, bölgenin piyasa algısının iyileştirilmesine katkı sağlanması ve bölgede yaşayacak yeni maliklerin sosyal ihtiyaçlarına destek verilmesi amacıyla kuruldu.

Platformun Baysaş, CC Group, Dumankaya, Ekşioğlu Yapı, Emay, Erkan Grup, Güral İnşaat, Haldız İnşaat, Nuhoğlu, Pana Yapı, Sefa İnşaat, Mandarins Gayrimenkul, Sinanlı Yapı & Yiğit Group, SVR Group, Şua İnşaat, Teknik Yapı ve Vartaş şirketleri olmak üzere 17 üyesi bulunuyor.

Bunları da beğenebilirsin