Fikirtepe’de 3’te 2 sırasına giren firmalar ve FİDEM’in son dakika uyarısı!

Fikirtepe’de Mist İnşaat’ın açtığı 2/3 uygulaması için diğer firmalar da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvuruda bulundular… Öte yandan FİDEM Derneği Başkanı Ercüment Oruç, mahkemeden satışa çeyrek kala son dakikada imza atmayı düşünen vatandaşları da uyardı… İşte o uyarı ve en son EKO İnşaat’ın Bakanlığa 2/3 başvurusunun belgesi ve detayları…

Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde Mist İnşaat’ın öncülük ettiği 2/3 uygulaması ve re’sen tevhid için diğer firmalar da sıraya girdi… Mist İnşaat’ın ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na Torba Yasa’dan doğan hakla 2/3 çoğunluk ile re’sen tevhid uygulaması için başvuruda bulunan veya hazırlıklarını tamamlayan firmalar şöyle;

– Anka Yapı,

– Başaran İnşaat,

– Babacan Holding,

– Barsan İnşaat,

– Taş Yapı,

– Selka NSK

– Eko İnşaat,

İşte Eko İnşaat’ın Bakanlığa üçte iki başvurusu

ekobasvuru111ekobasvuru222

FİDEM’den son dakika uyarısı!

fikirtepebplaniipucuveriyorercumentoruc

FİDEM Derneği, çözüm amacıyla bir çok ada ve malik için devreye girmişti. Şimdi gelinen 2/3 ve re’sen tevhid uygulaması sürecini değerlendiren FİDEM Başkanı Ercümet Oruç, hala imza atmayan Fikirtepelileri şöyle uyardı:

“Mist İnşaat adası dahil sorun yaşanan adalarda malikle firmayı karşı karşıya getirdik ama uzlaşma sağlanamadı. Bu firmalar da son olarak re’sen tevhid’e başvurdular.

Son dakika uzlaşmaları için çağrıda bulunuyoruz. Mahkemeye düşmeden lütfen gelin imzanızı atın.

Eğer ki çoğunluğun imza attığı sözleşmede herhangi bir sıkıntı var ise biz yine vatandaşın yanındayız… Bunları düzeltmek için elimizden geleni yapmaya hazırız… Fakat ekstra özel istek varsa biz FİDEM Derneği olarak bunun yanında yokuz.

Kaldı ki görüştüğümüz tüm firmalar, ‘Sözleşmede herhangi bir maddede malikin sıkıntısı varsa birlikte oturup düzeltelim’ tavrındalar. Hiçbir firma sözleşmeler değişmeyecek diye katı bir tutum içinde değiller.

Bizler; kötü niyetli, imza atmayan, ve bu Torba Yasa’nın iptali için uğraşanların karşısındayız…”

imarpanosu.com

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Bunları da beğenebilirsin