Fisun Kapki, Mint İnşaat Genel Müdür Yardımcısı oldu

Mint İnşaat’ta Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine Fisun Kapki getirildi.

Gayrimenkul sektöründe yenilikçi yaşam alanları ve konseptler geliştiren Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur’un, 26 yılı aşkın finans sektörü deneyimine sahip olan Sefer Altıoğlu ile birlikte hayata geçirdiği Mint İnşaat., inşaat sektörünün deneyimli ismi Fisun Kapki ile kadrosunu güçlendirdi. Fisun Kapki Mint İnşaat’ta Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu.

Fisun Kapki kimdir?

Mimar Sinan Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nü ikincilikle bitirdikten sonra iş hayatına Garanti Emeklilik’te başlayan Kapki daha sonra sırasıyla Yapı Kredi Koray Garanti Ortak Girişimi, Tepe İnşaat Sanayi A.Ş, Saf Gayrimenkul Geliştirme İnşaat ve Ticaret A.Ş., Yorum İnşaat A.Ş. ve Nuhoğlu İnşaat’ta pazarlama ve satıştan sorumlu üst düzey yöneticilik pozisyonlarında görev yaptı. Son olarak Kalkavan Yapı, Hasan Sever İnşaat ve Gül Yapı Gayrimenkul Geliştirme İş Ortaklığı’yla hayata geçirilen Yedi Mavi Projesi’nde 2013-2016 yılları arasında Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. Ekim 2016’da Mint İnşaat Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na getirilen Kapki, pazarlama iletişimi, stratejik iletişim, reklam çalışmaları, sosyal medya iletişimi, kurum içi iletişim, kurumsal sorumluluk projeleri ve proje satışlarından sorumlu olarak Yönetim Kurulu Başkanı’na bağlı görev yapacak.

Fisun Kapki, evli ve iki çocuk annesidir.

MİNT İnşaat

MİNT İnşaat, 2014 yılından itibaren şehir merkezinde prim potansiyeli yüksek noktalarda Mint markasıyla mesken inşa etmek amacıyla faaliyete geçmiştir. Firma Hissedarları Erden Timur ve Akil Gayrimenkul A.Ş.’dir.NEF Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, gayrimenkul geliştirme sektöründe faaliyet gösteren başta İstanbul olmak üzere yurtdışında da ödüllü projeler gerçekleştiren Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş.’nin yüzde 95 hissedarıdır.Akil Gayrimenkul A.Ş.’nin hakim hissedarı olan Sefer Altıoğlu, 26 yıllık finans sektörü deneyimi sonrasında 2014 yılından itibaren Mint Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Bunları da beğenebilirsin