Frigya Vadisi’ne 5.5 milyon TL’lik yatırım

Frigya Vadisi'ne ikinci etap proje için 5.5 milyon TL tutarında yatırım yapılacak. Müjdeyi Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, açık hava müzesine dönüştürülen Frigya Vadisi Projesi’nde verdi. İşte o açıklama...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bir dizi programa katılmak için bulunduğu Afyonkarahisar’da, Frigya Vadisi açık hava müzesi alanını inceledi.

“11 bin 122 hektarlık bölümü iyileştirildi”

Afyonkarahisar, Eskişehir ve Kütahya sınırları içinde yer alan Frigya Vadisi’nin doğal ve tarihi özelliklerinin gün yüzüne çıkarılmasının amaçlandığı projeye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bakan Kurum, 550 bin hektar olan söz konusu alanın 11 bin 122 hektarlık bölümünün doğal özelliklerin korunarak iyileştirildiğini açıkladı.

“İkinci etap için 5.5 milyon TL”

Çevrede bulunan tarihi yapıların aslına uygun olarak restore edildiğine de dikkat çeken Kurum, “Yaklaşık 550 bin hektarlık bir alan, Anadolu Medeniyetleri Müzesi olarak proje gerçekleştiriliyor. İlk 100 günde belli sosyal donatı projelerini gerçekleştirdik. Şimdi 5,5 milyon lira bedelle çevre düzenlemesi ve sosyal, kültürel alanların olduğu ikinci etap projeyi de 2019 yılı içerisinde başlatacağız. Anadolu Medeniyetleri Müzesi adına önemli bir adımı da atmış olacağız” diye konuştu.

ÇŞB

Bunları da beğenebilirsin