FU Gayrimenkul ve Sağlam Tapu’dan kadınlara 8 Mart indirimi

Risksiz gayrimenkul satın almanın en önemli tapu kılavuzu olan Sağlam Tapu hizmetiyle sektörde yer alan FU Gayrimenkul, 8 Mart’a kadar devam edecek Sağlam Tapu kampanyasıyla kadınlara özel bir indirim sunuyor.

FU Gayrimenkul’ün kadınların kendilerine ait bir gayrimenkulleri olsun isteğiyle yürüttüğü yüzde 25 indirim kampanyası, 8 Mart tarihine kadar devam edecek.

Banka ve kurumlara sağladığı ipotek tesisi hizmetiyle sektörünün zirvesinde yer alan FU Gayrimenkul, kadınların risksiz gayrimenkul sahibi olmaları için en önemli tapu kılavuzu olan Sağlam Tapu hizmetini yüzde 25 indirimle kadın kullanıcılarıyla buluşturuyor.

Sağlam Tapu ile bireysel kullanıcıların tapu güvenliği konusunda içini rahat ettirmek için satılacak gayrimenkulün tapu kütüğü ile satış resmi senedi ve tapu senedini tüm detaylarıyla inceleyen FU; gayrimenkul satın alımının zorlu süreçlerini sorunsuz bir şekilde tamamlanmasına yardımcı oluyor. FU Gayrimenkul, gayrimenkullerde oluşabilecek beyan, şerh ve benzeri takyidatlar gibi riskleri minimize ederek gayrimenkul satın almak isteyenlerin hak ve maddi kayıplarını önlemek için çalışıyor. Sağlam Tapu hizmetini www.saglamtapu.com adresi ile dijital platformda kullanıcısıyla buluşturan FU; indirim kampanyası ile eşit bir dünyaya ulaşmak için kadınların arkasında durduğunu bir kez daha gösteriyor.

Işıktaş: FU olarak kadınlarımızın arkasındayız

Konuya ilişkin açıklamada bulunan FU Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık A.Ş. İş Geliştirme ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Berna Işıktaş, ”FU Gayrimenkul olarak, kadınların mülk sahibi olmasını önemsediğimiz gibi, bunun olabildiğince nizami olmasına da destek olmak istiyoruz. Kadınların sadece eşlerinin maliki olduğu konuta aile konutu şerhi tesis edilmesini talep ederek kendilerini güvence altına almalarına çalışmalarını değil, kendilerine ait gayrimenkulleri ve dolayısıyla yatırım güvenceleri de olsun istiyoruz. Aksi zaten yüzde 57’lik kadın çalışan ve yüzde 46’lık kadın yönetici oranımıza aykırı bir düşünce olurdu. Önce eğitim hayatları diyerek programımızı onlara göre planladığımız kadın stajyerlerimizden doğumla ilgili izinlerini diledikleri zaman esnekçe kullanabilen kadın çalışanlarımıza ve hamileyken işe aldığımız kadın yöneticilerimize kadar FU kadınları olarak, eşitliği ve adaleti kutlayacağımız 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dek yurdumuz kadınlarını desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Aile Konutu Şerhi Nedir?

Aile konutu yeni Türk medeni Kanunu ile hukukumuza giren kavramlardan biridir. Aile konutunun eşler için maddi ve manevi olarak önemi, anlamı ve değeri oluşmuştur. Türk Medeni Kanunu’nu (TMK), 194. maddesi ile ailenin oturduğu konuta özel düzenlemeler ve sınırlamalar öngörmüştür. Buna göre eşlerden biri, diğer eşin açık rızası bulunmadıkça, aile konutuyla ilgili kira sözleşmesini feshedemez. Aile konutunun tapu maliki bile olsa, bu konutu satamaz veya üzerindeki hakları sınırlayamaz.

FU Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık A.Ş.

26 Banka ve 42 banka dışı finans ve finans dışı kuruluşun, kullandırdıkları kredilerin, finans dışı kurumların alacaklarının teminatını oluşturan ipotek işlerini yürütmek üzere 2005 yılında kurulmuştur. 52’si avukat olmak üzere 111 kişilik kadrosuyla hizmet veren FU Gayrimenkul, tüm Türkiye il ve ilçelerinde 690’ın üzerinde avukat ve avukat olmayan diğer uzmanlardan oluşan yaygın bir ağa sahiptir. BDDK’nın yayınladığı Bankaların Destek Hizmeti Almalarına İlişkin Yönetmelik kapsamında, ISAE 3402 standartlarına uygun Tip II türünde bağımsız denetim kuruluşu KPMG tarafından hazırlanan hizmet güvence raporu ile hizmet vermektedir. FU Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık A.Ş. işlemleri, uzman kadrolarıyla en kısa sürede sonuca ulaştırmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin