Gayrimenkulde kazanmanın yolları!

Gayrimenkulde yatırım riskini en aza indirmek ve doğru yatırımı görebilmek için göz önünde bulundurulması gereken bazı gerçekler vardır. Mim İnşaat Genel Müdürü Emre Yıldız ile Çanakkale özelinde gayrimenkul yatırımı ve yatırım yaparken nelere dikkat edilmesi hakkında konuştuk.

Mim İnşaat Genel Müdürü Emre Yıldız’ın Çanakkale özelinde gayrimenkul yatırımı için önerileri şöyle…

MEDI GARDEN 4 İÇİN TIKLAYIN!

Çanakkale son yılların en gözde yatırım kentlerinden biri haline geldi. Sizce de bu şekilde mi?

– “Doğru yatırım için her şeyden önce lokasyon önemli. Yatırım yapacağınız il, ilçe, semt ve mahallenin gelişmesine kadar incelenmesi gerekir. Çanakkale özelinde konuşacak olursak da köprü projesi, hızlı tren bağlantıları, havaalanı yenilenmesi ve büyükşehir olma tartışmaları zaten yatırım yapmanın ne kadar doğru olduğunu gösteriyor.”

Çanakkale’nin her bölgesi yatırım için uygun mudur?

– “Muhakkak kazanç farklılıkları vardır. Bizim özellikle dikkat ettiğimiz bir daha bulunamayacak fırsatları üretebilmek. Örneğin devlet hastanesi yeni bölgesine taşındığı anda oranın ulaşım, konut ve yaşam açısından gelişeceği belliydi. 5 etaptan oluşan Medigarden serimizi bu bölgede konumlandırdık ve çok güzel geri dönüşler alıyoruz.”

‘Doğru yatırımı bulunca vakit kaybetmeyin’

PORTO PERAMOS İÇİN TIKLAYIN!

Sizce yatırım için en doğru zaman nedir?

– “Herkesin kendi hayatına göre doğru zaman dilimleri vardır. Tabii ki dış etkenlerden tamamen bağımsız olmak mümkün değil ama krizleri fırsata çevirip çok güzel kazançlar elde eden müşterilerimiz oldu. Önemli olan doğru yatırımı bulduğunuz zaman çok da vakit kaybetmeden değerlendirebilmektir.”

Zaman ve mekanı konuştuk. Bunlar dışında kazançlı yatırımın en büyük etkeni nedir?

– “Yatırım yapılan firma ve güvenilirliği diyebilirim. Firmanın daha önceki üretimleri araştırılmalı ve mutlaka uzun vadede garantörlükleri var mı diye bakılmalı. Mim İnşaat olarak en çok dikkat ettiğimiz unsurlardan bir tanesi, üretimlerimizin banka garantörlüğünün de devam ediyor olması. Hem müşterimize güven veriyor hem de şirketimizin sözünü desteklemiş oluyor.”

‘En çabuk hangisi kazandırır?’

HOUSE’N GARDEN SELECTION İÇİN TIKLAYIN!

Gayrimenkul yatırımı denildiğinde aklımıza arsa, daire ve iş yerleri de gelebiliyor. En kısa vadede daha çok kazanç hangisinde olur?

– “Bu soruya ezberden bir cevap vermek çok doğru olmaz çünkü fiyatlar her bir ürün için çok fazla değişiklik gösterir. Arsa biraz daha hantal ve riskli bir gayrimenkul yatırımı sayılabilir yani alıcısının yüzdesi diğerlerine oranla daha düşüktür. İş yerleri her zaman daha pahalıdır ama tabii buna bağlı olarak gelir hacmi de büyük olur. Bu yüzden lokasyon gözetildiği takdirde mantıklı bir yatırımdır bence. Daireler ise her zaman rahat kiralanır, kolay alınır ve satılır yatırımlar olduğu için aralarında en az risk taşıyan gibi düşünülebilir. Yine de ne olursa olsun lokasyon, ürün, fiyat ve diğer etkenler iyi analiz edildiği takdirde yatırımın değer kaybetmeyeceğini söyleyebiliriz.”

Emre Yıldız ve Mim İnşaat iletişim

Web: www.miminsaat.com

Bunları da beğenebilirsin