Geberit, Dünya Su Günü’nde ”Su gelecektir” dedi

Geberit ile 7bin çocuk suyu verimli kullanmayı öğrendi

Dünyanın en sürdürülebilir 100 şirketi arasında yer alan Geberit, 2013 yılından beri hayata geçirdiği kurumsal sosyal sorumluluk projesi ‘Su Gelecektir’ tiyatro oyununu ile suyun önemine dikkat çekmeye devam ediyor. Bu farkındalıkla Kadıköy Belediyesi’nin Dünya Su Günü kapsamında Kozyatağı Kültür Merkezi’nde düzenlediği etkinlikte yine ‘Su Gelecektir’ diyen Geberit, bugüne kadar ulaştığı 7 bin çocuğa yeni minikleri ekledi.

İsviçreli sıhhi tesisat devi Geberit, 2013 yılında hayata geçirdiği ‘Su Gelecektir’ tiyatro oyunu ile 6-12 yaş arası çocuklara ulaşarak küçük yaşlardan itibaren su tasarrufu alışkanlığının çocuklara kazandırılmasına destek oluyor. Bu farkındalıkla Kadıköy Belediyesi Kozyatağı Kültür Merkezi’nin Dünya Su Günü etkinliğinde Nedim Saban’ın yazıp yönettiği ‘Su Gelecektir’ tiyatro oyununu sergileyerek bugüne kadar ulaştığı 7 bin çocuğa yenilerini ekleyen Geberit, sürdürülebilir bir dünya için çocuklarla buluşuyor.

2013 yılından beri 24 farklı okul ve vakıflarda 7 bin çocuk…

Özellikle mutfak ve banyoda boşa kullanılan suyun dünyamız için gelecekte olumsuz sonuçlara yol açabileceğini konu edinen tiyatro oyunu, su kaynaklarının korunması ve hijyen konusunda da önemli bilgiler veriyor. Oyun sonrasında çocuklara suyun önemi, çevre ve su tasarrufunu deneylerle anlatan ‘Su’ kitabı hediye edilerek, oyun esnasında verilen bilgilerin pekiştirilmesi sağlanıyor. 2013 yılından beri bu projeyle 24 farklı okul ve vakıflarda 7 bin çocuğa ulaşan Geberit, yetişen neslin bilinçlendirilerek su tasarrufunun topluma yayılması amaçlanıyor.

Öte yandan kurumsal sosyal sorumluluk bilinciyle Geberit, doğal kaynaklarımızı optimum kullanarak, gelecek nesillerin ihtiyaçlarına kulak veriyor. Sürdürülebilir bir dünyaya ulaşmak için kullandığı teknolojilerle su tüketimini bir önceki yıla göre yüzde 3,1 düşüren Geberit, ürettiği ürünlerle de suyu bilinçli kullanmaya teşvik ediyor.

Geberit

Temelleri 1874 yılında Albert Gebert tarafından atılan Geberit, 1905 yılında ahşap dış kaplamalı ve kurşun armatürlü ilk rezervuarı çalışır hale getirerek ve 1912 yılında patentini alarak tüm dünyada faaliyet gösteren Geberit Grup, Avrupa’da sıhhi tesisat sektörünün lideri konumundadır. Sıhhi tesisat ve vitfifiye alanlarında, özellikle merkez Avrupa’da hemen hemen tüm ülkelerde sektör lideri olarak varlığını devam ettiren Geberit 6 tanesi denizaşırı ülkelerde olmak üzere 30 üretim tesisine sahiptir. Genel merkezi İsviçre’de, Rapperswil-Jona’da bulunan şirket, 40 ülkede, 12,000 çalışanı ile faaliyet göstermektedir. Geberit, 2015 yılında 2,8 milyar CHF net satış açıklamıştır.

Bunları da beğenebilirsin