GİGDEKS nedir?

GİGDEKS nedir? GİGDEKS ne demek? GİGDEKS ne anlama geliyor? GİGDEKS neyin açılımı? GİDGER tarafından açıklanan GİGDEKS nedir? İşte GİGDEKS nedir sorusunun cevabı açıklama...

GİGDEKS nedir? GİGDEKS ne demektir? GİGDEKS ne anlama gelir? GİGDEKS kelimesinin açılımı nedir? GİGDEKS’in anlamı ne? GİGDEKS amacı nedir? GİGDEKS niçin oluşturuldu? GİGDEKS ne işe yarıyor? İşte GİGDEKS nedir sorusunun cevabı açıklama…

GİGDEKS nedir?

GİGDEKS, kısaca ‘yabancıya konut satış endeksi’dir. GİGDEKS, GİGDER ve AGS Global tarafından Türk gayrimenkul sektöründe ilk kez oluşturularak kullanıma sunulmuştur.

GİGDER ne demek? GİGDER açılımı ne?

GİGDER, Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Akbal tarafından liderlik edilen Gayrimenkul Yurt Dışı Tanıtım Derneği’nin kısaltmasıdır.

GİGDER, Türkiye’nin gayrimenkul ihracatına yön verecek sektörel faaliyetlerde bulunma misyonu ve Türkiye gayrimenkul sektörünün uluslararası pazarda referans noktası olma hedefiyle yaklaşık 1.5 yıldır faaliyet göstermektedir.

GİGDEKS amacı nedir? Yapılış şekli nedir?

GİGDER’in resmi internet sitesinden edinilen bilgiye göre; GİGDEKS ülkemizde yabancıya gayrimenkul satışının ortalama birim fiyatını ortaya çıkaran eşsiz bir veri setidir.

Türkiye’de yapılan yabancıya gayrimenkul satışlarının yaklaşık yüzde 25’inin GİGDER üyeleri yapmaktadır. Üyelere satış adeti ile satış ortalama USD fiyatı sorulmaktadır. Bu çalışma, önümüzdeki üç aylık dönemde satışların artıp artmayacağını öngörmemizi sağlayan bir üye beklentisini de içermektedir. GİGDEKS 3 ayda bir periyodik şekilde; Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarının ilk haftasında açıklanır.

Ayrıca sektörün nabzını tutmak, aktüel konulara GİGDER üyelerinin bakış açısını yansıtması amacıyla gündeme dair sorular da, araştırma içinde yer almaktadır. GİGDEKS ilk olarak 2021 yılının Nisan, Mayıs, Haziran aylarının verisiyle yapılmıştır.

AGS Global araştırma şirketi ile GİGDER arasındaki gizlilik sözleşmesiyle üyelerin verileri de korunmaktadır.

GİGDEKS ne zaman görücüye çıktı?

GİGDEKS, Gayrimenkul Yurt Dışı Tanıtım Derneği (GİGDER), marka ve pazarlama şirketi AGS Global işbirliğiyle Türk gayrimenkul sektörüyle tanıştırılıyor.

GİGDEKS detayları, GİGDER Başkanı Ömer Faruk Akbal’ın ev sahipliğinde 27 Ekim 2021 Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan basın toplantısıyla açıklanacak.

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin