Great Place to Work 2015’in En İyi İşverenlerini açıklıyor

Great Place to Work® Enstitüsü, 2015 Türkiye’nin En İyi İşverenleri listesini Mayıs ayında açıklayacak. Türkiye’de 3’üncü kez açıklanacak listede çalışan odaklı yönetim anlayışı ile insani dokunuşu yüksek kurum kültürüne sahip şirketler ödüllendirilecek.

Her yıl 53 ülkede, 7 bin işletme ve 16 milyon çalışanın analiz edildiği listeler, dünyada kurum kültürü alanındaki en geniş kapsamlı ve prestijli araştırma olma özelliğini taşıyor. Listeye giren şirketler işveren markalarını duyurma ve güçlendirme şansı yakalıyor.

Great Place to Work®, 2015 Türkiye’nin En İyi İşverenler listesini Mayıs ayında açıklayacak. Türkiye’de her yıl katılımın arttığı ve 3 yılda 200’ün üzerinde şirketin değerlendirildiği araştırmada bu yıl da farklı sektörlerden birçok şirket yer alacak. Araştırmaya katılan şirketler Great Place to Work’ün 25 yılı aşkın süredir tüm dünyada yaptığı şekilde, ciro ya da ekonomik başarılı üzerinden değil, çalışanlarının mevcut kurum kültürleri hakkındaki düşünceleri ve İK uygulamalarının bütünü üzerinden değerlendirilecek. Çalışan odaklı yönetim anlayışı ile insani dokunuşu yüksek kurum kültürüne sahip şirketler ödüllendirilecek.

Her yıl 53 ülkede, 7 bin işletme ve 16 milyon çalışan analiz ediliyor

Great Place to Work’ün 53 ülkede 7 bine yakın işletme ve 16 milyondan fazla çalışanın dahil edildiği analizler, kurum kültürü alanında dünyada gerçekleştirilen en geniş çaplı ve prestijli araştırma olarak öne çıkıyor. Şirketler için bu listelerde yer almak, işveren markasının duyurulması ve güçlendirilmesi adına önem taşıyor.

Türkiye’de şimdiye dek 27 bine yakın çalışan temsil edildi

Great Place to Work®’ün geçen iki yılda Türkiye’deki listeleri 50-500 ve 501+ çalışan sayısı kategorilerinde açıklandı. Ayrıca IT ve Finans’ın en iyileri ile özel ödüller kazanan şirketler de belirlendi. Great Place to Work® Türkiye, analizleri ile 18 bin 848’i 2014 yılında, 8 bin 43’ü ise 2013 yılında olmak üzere toplam 27 bine yakın çalışanı temsil etti.

2014 yılında açıklanan Türkiye’nin En İyi 15 İşvereni listesine giren şirketler şu şekildeydi:

– Bursagaz

– Mercedes-Benz Finansman

– EMC

– The Coca-Cola Company

– SAP

– The Istanbul Edition Hotel

– Roche

– LBT Varlık Yönetim

– Hilti

– Doğuş İnşaat

– Axa Sigorta

– Ericsson

– Boyner Holding

– Vodafone

– PepsiCo

2016 başvuruları başladı

Great Place to Work® Enstitüsü 2016 araştırması için başvuruları almaya başlamış durumda. Türkiye ile dünyadaki en iyi işverenler listelerinin detaylarına ve listelere katılım için bilgilere Great Place to Work® Türkiye’nin www.greatplacetowork.com.tr adresinden ulaşılabiliyor.

Great Place to Work®

Great Place To Work® Enstitüsü kurum kültürü konusunda uzmanlaşmış, 5 kıtada ve 53 ülkedeki ofisleri ile sektör ayrımı olmadan tüm ölçeklerdeki şirketlere mükemmel işyerlerini inşa etmeleri ve geliştirmeleri konusunda destek veren bir araştırma ve danışmanlık kurumudur. Great Place to Work’ün güvene dayalı felsefesi dünyanın her yerinde bulunan çalışanların iş-yaşam kalitesini arttırmak amacıyla sosyal bir hareket inşa etmek üzerine odaklanmıştır. Kamu ve kar amacı gütmeyen sektörler de dahil tüm sektörlere hizmet sunmaktadır. Bu çalışmaları sebebiyle global dünyadaki ekonomik yapıları ve şirket yapılarını yakından tanımakta; akademik alanda ve diğer araştırma şirketleri ile geliştirdiği işbirlikleri sayesinde de yöntemlerini sürekli geliştirmektedir. 1991 yılında kurulan Great Place to Work’ün Türkiye Ofisi 2012 yılında açılmıştır.

Great Place to Work, 25 yılı aşkın süredir dünya çapındaki en iyi işverenleri belirlemekte ve sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmaktadır. En İyi İşverenler listeleri, işveren markasının duyurulması ve güçlendirilmesi adına şirketler tarafından tercih edilen ve kabul görmüş bir araştırmadır. Enstitü’nün her yıl 7 bine yakın işletme ve 16 milyondan fazla çalışanı dahil ettiği analizleri, kurum kültürü alanında dünyada gerçekleştirilen en geniş çaplı araştırma olma özelliğini taşımaktadır. Hizmet verdiği ülkelerdeki en iyi işveren listelerinin yanı sıra, 100 Best Workplaces in Europe (Avrupa’nın En İyi İşverenleri) ve World’s Best Multinationals (Dünyanın En İyi Çok Uluslu İşverenleri) listelerini hazırlamaktadır. Fortune’s 100 Best Companies To Work For listesi de Great Place to Work tarafından belirlenmektedir.

Bunları da beğenebilirsin