Halk GYO 2016 ilk çeyrek raporunu açıkladı

Halk GYO, 2016 yılı ilk çeyrek dönemi mali verilerine ilişkin finansal raporunu açıkladı.

2016 yılı Ocak-Mart döneminde geçen yıla göre yüzde 2,21 oranında artışla, 10,7 milyon TL net kar açıklayan Şirket, gelirlerini de geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20 oranında artırarak, 19 milyon TL rakamına yükseltti.

Halk GYO, 2016 yılı ilk çeyrek döneminde de istikrarlı büyümesini sürdürerek; dönemi, 1.033 milyon TL aktif büyüklüğü, 890,1 milyon TL özkaynak büyüklüğü ve 1,8 milyar TL gayrimenkul portföy büyüklüğü ile tamamladı.

Karını ortakları ile paylaşmaya devam ediyor: Kurulduğu tarihten bu yana her yıl kar üreten ve 2013 yılından bu yana karını ortakları ile paylaşan Şirket; 06 Nisan 2016 tarihinde gerçekleştirdiği Genel Kurul toplantısında, 2015 yılı için dönem kârından ortaklarına 5,4 milyon TL nakit ve 47 milyon TL bedelsiz pay dağıtım kararı aldı.

Nakit temettü dağıtımını 11 Nisan 2016 tarihinde gerçekleştiren Şirket, bedelsiz pay dağıtımı sürecini de Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurarak başlattı.

Nitelikli konut projelerine Erzurum da eklendi: Düzenli kira geliri elde ettiği gayrimenkul sayısını artırarak kira gelirlerini yıllık 50 milyon TL’nin üzerine taşıyan Halk GYO, dönem içerisinde bir diğer önemli gelir kaynağı olan nitelikli konut projelerine de yenilerini eklemeye devam etti.

Vakıf GYO ile birlikte Sancaktepe’de hayata geçirdiği ve “Bizimtepe Aydos” olarak isimlendirdiği projesinin ardından, yeni bir konut projesi hayata geçirmek için rotasını Erzurum’a çeviren Şirket, Er Konut’un maliki bulunduğu, Erzurum İl merkezindeki arsanın % 50’lik kısmını satın aldı. Halk GYO, arsa üzerinde  yüzde 50 / yüzde 50 ortak paylı konut projesini geliştirmek için çalışmalara
başladı.

Şirketin inşaatını tamamladığı ve oturumun başladığı Referans Bakırköy ve Eskişehir Panorama Plus konut projelerinde ise satışlar devam ederken; projeler bu dönem içerisinde de Şirket gelirine katkı sağlamaya devam etti.

İstanbul Uluslar arası Finans Merkezi…

İstanbul Uluslar arası Finans Merkezi (İFM) projesinin en büyük paydaşlarından olan ve projesinin inşaat ruhsatını geçen sene alan Halk GYO, 46 ve 34 katlı iki kule ve 8 katlı üç binasının inşaası için, ana yüklenici firma seçimi ön yeterlilik sürecini de başlatarak ilk adımı attı.

Halk GYO 2016 İlk Çeyrek Mali Verileri:

Toplam Aktifler: 1.033 milyon TL
Özkaynaklar: 890,1 milyon TL
Satış Gelirleri: 19,2 milyon TL
Net Dönem Karı: 10,7 milyon TL
Gayrimenkul Portföy Büyüklüğü: 1,8 milyar TL

Bunları da beğenebilirsin