Hemen teslim konut projelerinden ev almanın avantajları

Konut yatırımı yapmak isteyenlere ciddi avantajlar sunan hemen teslim konut projeleri, son dönemlerin en popüler tercihleri arasında sayılabilir. Ev almak isteyenlerin nerede ve nasıl yaşayacaklarını yerinde görmesine imkan sunan projeler, kağıt üstünde sunulan tekliflere nazaran çok daha gerçekçidir. Satın aldığı eve hemen taşınma veya kiracı alarak ödeme kolaylığı yaşama imkanın sunan hemen teslim konut projesi seçenekleri ile yeni bir hayata başlangıç yapılabilir.

Hemen Teslim Proje Nedir?

Ev almak veya konut yatırımı yapmak isteyenler için önemli kriterler arasında gösterilen hemen teslim projeler mal sahibine çok çeşitli avantajlar sunar. Bitmiş bir evi ve evin bulunduğu sosyal çevreyi yaşarken görme fırsatı yakalayan alıcılar, hayalini kurdukları yaşama bir adım yaklaşabilir. Semt, ev büyüklüğü, proje özellikleri ve sosyal alanların her birinin detaylı olarak incelenmesine imkan veren projeler, anahtar teslimli olarak beğeniye sunulur.

Kat karşılığı, topraktan ve maketten ev satın alacak olanlar maliyet avantajı sağlamış gibi görünse de ciddi riskler taşıdıklarını da bilmelidir. Sektörde lider konumda olmayan marka ve inşaat firmalarının sadece görseller üzerinden satışa sundukları projelerde yıllar boyunca ev bekleme riski oldukça yüksektir. Sonuç olarak konutun beklenen kalitede olmaması da karşılaşılan en büyük sorunlar ve hayal kırıklıkları arasında sayılabilir.

Hemen Teslim Projeler Neden Tercih Edilmeli?

Maddi anlamda yatırımcının yüzünü güldüren hemen teslim projeler yeni bir ev alarak yeni bir başlangıç yapmak isteyenlere imkan sağlar. Kira öderken ev sahibi olmanın zorluğu düşünüldüğü zaman oturuma hazır, anahtar teslimi bir projeden ev almak kendi içinde kolaylıklara sahiptir. Halen kirada oturanları kira ödemekten kurtaran hemen teslim evler, ev sahiplerine de kiracı bularak ek gelir elde etme fırsatı yaratır.

Pek çok hemen teslim projede sunulan “Kira Garantisi” uygulaması, yatırımcıların yapacakları ödemeleri kısa vadede amorti etmesini sağlar. Prim potansiyeli açısından değerlendirildiği zaman benzer maket projelere oranla çok daha karlı olan sistem; bütçe, konum, ihtiyaç ve beklentilere odaklı olarak seçme şansı sunar. Hemen teslim konut projesi seçenekleri arasından seçim yapmadan önce alternatiflerin incelenmesi ve ödeme teklifleri değerlendirildikten sonra satın alma kararının verilmesi gerekir.

KAYNAK: Hürriyet Emlak Projeland

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Bunları da beğenebilirsin