Hilton Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde 100 bin odaya ulaştı

Önümüzdeki üç yıl içerisinde şu an yapım aşamasında olan yaklaşık 40 bin oda hizmete alınacak

Bu yıl Berlin’de düzenlenen 20. Uluslararası Otel Yatırım Forumu (International Hotel Investment Forum) öncesinde, Hilton (NYSE: HLT) Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde 100 bin odaya ulaştığını açıkladı.

Eşi benzeri görülmemiş bir global büyüme dönemine giren şirket, son üç yıl içerisinde çoğunluğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde olmak üzere, hizmete soktuğu 20 binden fazla oda ile hatırı sayılır bir büyüme kaydetti. Şirket, halihazırla yapım aşamasında olan ve 2020 yılı itibarı ile tamamlanması planlanan 40 bin yeni oda ile büyümesini sürdürmeyi planlıyor.

Hilton Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Patrick Fitzgibbon şöyle konuştu: “Hilton’un bölgedeki portföyünün genişliği ve kalitesi göz önüne alındığında, 100 bin odaya ulaşmış olmak şirketimiz içi önemli bir mihenk taşı. Önümüzdeki dönem açmayı planladığımız odaların yüzde 60’ı yapım aşamasında; Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesindeki büyümemizi sürdürürken, sektörün hızını belirliyoruz.”

Markayla ilgili gelişmeler ve planlar

Önümüzdeki yıl Hampton by Hilton ve Hilton Garden Inn otellerinin sayısının iki katına çıkarılması planlanıyor.
Bu yıl Hilton’un üst sınıf markası DoubleTree by Hilton, bölgedeki yüzüncü otelini (DoubleTree by Hilton Madrid Prado) açtı.

2016 yılında İzlanda’nın Reykjavik şehrinde dünyadaki ilk Canopy by Hilton oteli açıldı.
Curio – a Collection by Hilton markası Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde 16 tesise ulaştı.
Fitzgibbon sözlerini şöyle sürdürdü: “Son yılda sektöre kazandırdığımız beş yeni marka ile farklı segmentlerde de büyümeye başladık. 200’den fazla bölgede orta ölçek ve ekonomi segmentlerinde faaliyet gösteriyoruz. Ayrıca bu yıl Hilton öz markamızda ve lüks segmentte büyümeyi sürdürdük; bununla birlikte koleksiyon markamız Curio’nun da lansmanını gerçekleştirdik. Markamız altında faaliyet gösteren dünyanın dört bir yanındaki otellerin sahipleri markamızın tarihindeki en yüksek doluluk oranları ile ödüllendirildi. Bu sebeple 2017 yılı, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde Hilton için mihenk taşı olacak.”

Hilton’un Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde büyüme rakamları:
2016 yılında açılan 5 bin 477 oda, 100 bin oda hedefine ulaşılmasını sağladı.
Sadece son üç yılda 23 bin 384 oda hizmete alındı.
2017 yılı içerisinde 11 binden fazla ve 2020 sonu itibarı ile 40 bini aşkın oda açılması planlanıyor.
Hilton’un Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesi 64 binden fazla oda hizmete sokmayı planlıyor.
Hilton’un kullanıma sunmayı planladığı odaların yaklaşık yüzde 50’si Ortadoğu ve Afrika bölgesinde bulunuyor.

Hilton

Hilton (NYSE: HLT) 104 ülke ve bölgede, dünya çapında 14 marka altında 4 bin 900’ü aşkın tesis ve 800 binden fazla odayla hizmet veren, dünyanın lider turizm ve konaklama şirketlerinden. Konuklarına olağanüstü bir deneyim yaşatma geleneğini sürdüren Hilton’un tesislerinde konaklayan her herkes, her zaman aynı hizmet kalitesi ile karşılanıyor. Şirketin portföyü, Hilton Hotels & Resorts, Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Canopy by Hilton, Curio – A Collection by Hilton, DoubleTree by Hilton, Embassy Suites Hotels, Hilton Garden Inn, Hampton Hotels, Tru by Hilton, Homewood Suites by Hilton, Tru by Hilton, Home2 Suites by Hilton ve Hilton Grand Vacations markalarından oluşuyor. Zincir ayrıca, ödüllü konuk sadakat programı Hilton Honors®’ı yürütüyor. Doğrudan diledikleri bir Hilton kanalı üzerinden rezervasyon yapan Hilton Honors üyeleri, hem zamandan tasarruf ediyor hem de avantajlı fiyatlardan yararlanıyor. Bunun yanı sıra özel üye indirimi, ücretsiz standart Wi-Fi ve Hilton Honors Puanları (Points) ile ödeme fırsatı yakalıyorlar. Hilton hakkında haberler ve detaylı bilgi için newsroom.hilton.com adresini ziyaret edebilir ya da sosyal medya kanalları Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram ve YouTube üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin