İdris Güllüce bulut kent bilgi sistemini tanıttı

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Akıllı Kentler-Bulut Kent Bilgi Sistemi bilgilendirme toplantısına katıldı. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Akıllı Kentler-Bulut Kent Bilgi Sistemi” bilgilendirme toplantısı Bakan İdris Güllüce’nin katılımıyla, 28 Nisan 2015 tarihinde Ankara’da düzenlendi. Toplantıya İl ve İlçe Belediye Başkanları, Büyükşehir İl Genel Sekreter Yardımcıları, Özel İdare Genel Sekreterleri, Kurum ve Kuruluşların üst düzey yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Toplantı, sistemin tanıtım filminin gösteriminin ardından Planlama ve Koordinasyon Dairesi Başkanı Süleyman Salih Birhan’ın sunumuyla başladı.

Toplantıda ayrıca Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan ve Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hayrettin Güngör görüşlerini dile getirdiler.

Toplantıda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Dr. Bekir Tüzel’in projenin önemini vurguladığı konuşması sonrasında Bakan İdris Güllüce ile birlikte “Kent Bilgi Sistemlerinin” bulut teknolojisiyle yaygınlaştırılmasında sahadan veri toplanması için Elazığ Valisi ile canlı yayın bağlantısı gerçekleştirildi.

Toplantının kapanış konuşmasını yapan Güllüce, Bakanlık olarak 2023 Akıllı Bilişim Kentlerinin temellerini attıklarını kaydederek, hedeflerinin en küçük belediyeleri bile bilgi teknolojilerini kullanır hale getirmek olduğunu ifade etti.

Bunları da beğenebilirsin