İkitelli Şehir Hastanesi nerede yapılacak? ÇED süreci başladı!

İkitelli Şehir Hastanesi nerede inşa edilecek? İkitelli Şehir Hastanesi nereye yapılacak? İkitelli Şehir Hastanesi, Başakşehir’de nereye yapılacak? İkitelli Şehir Hastanesi ne zaman hizmete açılacak? İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü nerede yapılacak? İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü İstanbul’un neresinde? İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü’ne ulaşım nasıl olacak? İkitelli Şehir Hastanesi, İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü için ÇED Süreci başladı ve halkın görüşüne açıldı… İşte detaylar…

İkitelli Şehir Hastanesi nerede hayata geçiriliyor? İkitelli Şehir Hastanesi nerede yapılıyor? İkitelli Şehir Hastanesi nerede inşa ediliyor? İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü nerede? İkitelli Şehir Hastanesi konum ve ulaşım bilgileri neler? İkitelli Şehir Hastanesi harita üzerinde nerede? İkitelli Şehir Hastanesi’ne nasıl gidilir? İkitelli Şehir Hastanesi’nde hangi hastaneler olacak? İkitelli Şehir Hastanesi kaça mal olacak? İkitelli Şehir Hastanesi maliyeti kaç TL olacak? İkitelli Şehir Hastanesi için ÇED Süreci başladı ve proje halkın görüşüne açıldı… İşte detaylar…

İkitelli Şehir Hastanesi ÇED Süreci başladı

T.C Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından yapımı planlanan İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü (İkitelli Şehir Hastanesi) projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) süreci başladı ve Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açıldı.

İkitelli Şehir Hastanesi ne zaman halkın görüşüne açılacak?

İkitelli Şehir Hastanesi projesine ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince 22 Aralık 2016 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecek.

ÇED Başvuru Dosyasını İncelemek isteyenler Bakanlık Merkezinde veya İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilecek. Halkın Katılımı Toplantısı yeri ve saati ile ilgili ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğü ve İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden bilgi alınabilir.

İkitelli Şehir Hastanesi maliyeti kaç lira?

İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü Projesi için maliyet 2 milyar 632 milyon 142 bin 252.00 TL olarak hesaplandı.

İkitelli Şehir Hastanesi nerede yapılacak?

ikitellinerede

İkitelli Şehir Hastanesi, T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü Kamu Özel Ortaklığı Daire
Başkanlığı tarafından İstanbul İli, Başakşehir İlçesi, İkitelli-2 Mahallesi’nde 1356 Ada 6 parsel üzerinde, 789.031 metrekarelik alanda yapılması planlanıyor.

İkitelli Şehir Hastanesi proje sürecinde neler oldu?

İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü Yapım İşleri ile Ürün ve Hizmetlerin Temin Edilmesi İşi için Sağlık Bakanlığı tarafından ihale açıldı; ihaleyi kazanan ortak girişim grubunun pilot üyeleri zaman içinde güncel ortaklık yapısını kurgulayarak; İstanbul PPP Sağlık Yatırım A.Ş. adlı bir özel amaçlı şirket kurdular. Proje ile ilgili olarak İstanbul PPP Sağlık Yatırım A.Ş. ile Sağlık Bakanlığı arasında 25 Mart 2013 tarihinde sözleşme imzalandı.

Sağlık Bakanlığı ile yapılan anlaşmaya göre İstanbul PPP Sağlık Yatırım A.Ş., 28 yıllık proje süresi boyunca detaylı tasarım, inşaat, belli ekipmanların tedariği, finansman ve Entegre Sağlık Kampüsünün bakım işlerinden sorumlu olurken, sağlık hizmetlerinin sunulması Sağlık Bakanlığı’nın sorumluluğunda olacak. 28 yıllık proje süresi sonunda
İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü, Sağlık Bakanlığı’na devredilecek.

İkitelli Şehir Hastanesi’nde hangi hastaneler olacak?

İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü projesi, toplam 2 bin 682 yatak kapasiteli 8 farklı hastaneyi kapsayan bir entegre sağlık kampüsü projesi… Bu hastaneler şunlar;

– 465 Yatak Kapasiteli Genel Hastane,
– 359 Yatak Kapasiteli Kadın Doğum Hastanesi,
– 152 Yatak Kapasiteli Psikiyatri Hastanesi,
– 497 Yatak Kapasiteli Çocuk Hastanesi,
– 307 Yatak Kapasiteli Kalp ve Damar Hastanesi,
– 311 Yatak Kapasiteli Ortopedi ve Nöroloji Hastanesi,
– 367 Yatak Kapasiteli Onkoloji Hastanesi,
– 200 Yatak Kapasiteli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi…

ikitelliinsaat

İkitelli Şehir Hastanesi ne zaman bitecek?

İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü projesi kapsamında inşaat işleri yaklaşık 42 ay sürecek.

İkitelli Şehir Hastanesi’nde kaç kişi çalışacak, kaç kişiye hizmet verilecek?

İkitelli Şehir Hastanesi, yılda 365 gün ve günün 24 saat esasıyla hizmet verecek. Projenin işletme aşamasında toplam 8 bin 842 kişinin çalıştırılması planlandı. Proje kapsamında işletme aşamasında günlük hasta sayısı yaklaşık 68 bin 92 kişi olması planlanmakta.

İkitelli Şehir Hastanesi konum

ikitellikonumulasim

Projenin planlandığı alanın güneybatısında yaklaşık 130 metre mesafede, batısında 240 metre mesafelerde Toki Kayabaşı Konutları, 230 metre doğusunda Başakşehir 2. Etap Konutları ve 60 metre doğusunda Başakşehir Belediyesi’ne ait kapalı halı saha yer alıyor.

İkitelli Şehir Hastanesi başka hangi hizmetler olacak?

Hastane binası içerisinde kuaför-berber, kafeterya-pastane vb., hediyelik eşya dükkanları, tekstil ürünleri dükkanı, market-çarşı vb., taksi hizmetleri ve benzeri ulaştırma hizmetleri, PTT Şubesi, banka şubesi ve ATM’ler yer alacak.

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin