İmar Barışı sayfası açıldı

İmar Barışı ile yeni bir sayfa açılacağını bildiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki yönetimindeki Bakanlık, İmar Barışı için bilgilendirme sayfasını açtı bile... İşte İmar Barışı için son açıklama ve detay sayfasına tıklama yolu...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, kamuoyunda “İmar Barışı” olarak bilinen ve 13 milyon konutun imar ve iskan sorununu çözmesi hedeflenen düzenlemenin usul ve esaslarının belirleneceği yönetmeliğin Ramazan Bayramı öncesinde çıkarılması planlanıyor.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TARAFINDAN İMAR BARIŞI İÇİN AÇILAN SAYFAYA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN!

Tüm hızla devam

Bakanlık tarafından hayata geçirilen ve bir süre önce TBMM Genel Kurulunda görüşülerek yasalaşan İmar Barışı düzenlemesinin usül ve esaslarının belirleneceği “Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine Dair Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmelik”le ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Yapılardaki imar ve iskan sıkıntısını çözerek yapıların tamamının kayıt altına alınmasını sağlayacak İmar Barışı düzenlemesinin uygulanacağı tarih ve başvuru detayları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı yetkililerinden oluşan komisyon tarafından değerlendiriliyor.

Bayramdan önce yayımlanacak

Bu kapsamda titizlikle yürütülen çalışmanın kısa süre içinde tamamlanması ve yönetmeliğin bayramdan önce Resmi Gazete’de yayımlanması planlanıyor.

Yönetmelikle düzenlemeden yararlanmak isteyen vatandaşların Yapı Kayıt Belgesi almak için başvuracağı noktalar, ödenecek bedelin hesaplanma yöntemi, yapı maliklerinden istenecek gerekli belgeler gibi ayrıntılar belirlenecek.

Vatandaş merak ettiği soruları internetten gönderebilecek

Bu süreçte vatandaşlar İmar Barışı düzenlemesine yönelik merak ettiği soruları Çevre ve Şehircilik Bakanlığının internet sitesi, www.csb.gov.tr adresinden yetkililere ulaştırabilecek.
Gelen sorular, Bakanlık yetkililerince tasnif edilerek, cevaplandırılacak ve Bakanlık internet sitesinden yayınlanacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

Bunları da beğenebilirsin