İnşaatın patronları seçim sonucu için ne diyor?

24 Haziran 2018 Pazar günü gerçekleşen 13. Cumhurbaşkanlığı ve 27'nci Dönem Milletvekili seçimi sonuçlarına ilişkin gayrimenkul sektör temsilcisi değerlendirmeleri şöyle...

İNDER: Sandıktan sürdürülebilir istikrar çıktı

İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım…

Nazmi Durbakayım / İNDER Başkanı:

“Seçimlerin 18 ay öne alınması neticesinde, halkımız seçimlere çok yüksek bir katılım oranı ile bayram havasında iştirak ederek demokrasi örneği gösterdi ve neticeyi 2. tura bırakmadan istikrar ve huzur ile yola devam kararı aldı. Yüksek katılım ve çıkan sonucun mesajları arasında, tüm iş dünyasında olduğu gibi inşaat sektörünün de belirlenen hedeflere daha istikrarlı ve süratli varması gerektiği yer almaktadır.

Bizler, yeni dönemde daha da rasyonel çalışarak, istihdamın ve kalitenin artmasını sağlamak için daha fazla çalışmaya başlayacağız. Ekonomi, fiyat kontrolü ve Türk insanın alım gücünü göz önünde tutan nesiller boyu yaşanacak doğa ile barışık güvenilir projeler gerçekleştirmek için çabamızı artıracağız. Sektörümüzde yer alan yapımcı firmaların mali güç, donanım, teknoloji ve vizyon olarak belli kriterlere sahip olmasının sağlanması adına ilgili bakanlıkların ön gördüğü şekilde, paydaş STK’larla ortak çalışmalara hız vereceğiz. Bunun yanı sıra yurtdışı müşavirlik firmalarımızın gelişmesi için ilgili bakanlığımızla sıkı işbirliği yaparak gücümüzü ortaya koyacağız.

Diğer taraftan inşaat sektörü olarak yeni dönemde hükümetten beklentilerimiz; bürokrasinin azalması, kentsel dönüşümün önündeki engellerin kaldırılması, dövize bağlı olmayan yerli üretimin daha fazla kullanılmasının teşviki, kredi faiz oranlarının makul düzeylerde gerilemesi, alım satım vergilerinin toplamda %1’e inmesi, KDV teşviklerinin kalıcı hale gelmesi şeklinde sıralanabilir.

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) adına, seçim neticelerinin tüm ulusumuza hayırlar getirmesini dilerim.”

“Hükümete olan güven tazelendi”

Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt…

Tamer Özyurt / Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı:

“Tarihi bir seçim sürecine şahit olduk, kritik ve sonucunu kimsenin kestiremediği bir seçimdi. Karşımızda 6 cumhurbaşkanı adayının olmasıyla beraber son derece demokratik bir seçim gerçekleştirdik. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez siyasi partiler, ittifak yaparak halkın oyunu istedi. Bu tarihi seçimde ilk turda sonuca ulaşmış olmak son derece sevindirici. Millet, hükümete güvenini bir kez daha ifade etti. Türkiye bundan sonra yoluna hedefleri doğrultusunda devam edecek. Zaman içerisinde vaatlerin yerine getirilmesi ve yoğun bir çalışma temposuyla beraber piyasalar hareketlenecek, sistemin önünü tıkayan unsurlar ortadan kalkacaktır. Sonuçların herkese hayırlı olmasını diliyoruz.

“Yeni sistemin yatırımcıyı harekete geçirmesini bekliyoruz”

Ortadoğu Grup İcra Kurulu Başkanı Mehmet Gür

Mehmet Gür / Ortadoğu Grup İcra Kurulu Başkanı:

“Bu seçim birçok açıdan önem taşıyordu, bu şekilde sonuçlanmasını memnuniyet verici olarak karşılıyoruz. Bu seçimlerle birlikte geçen yılki referandumda kabul edilen anayasa değişiklikleriyle getirilen ‘Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne geçiş tamamlanmış olacak. Mart ayında kabul edilen ve kısaca ‘ittifak yasası’ olarak da bilinen kanun değişikliği de ilk kez bu seçim sonrası uygulamaya girecek. Bu yeni sistemi ilk kez deneyeceğiz, sistemin uygulanmaya başlamasıyla beraber güvenli yatırım ortamının oluşarak yerli ve yabancı yatırımcıyı harekete geçirmesini bekliyoruz. Devam eden projelerin tamamlanması ve yenilerin aksamadan devam etmesi açısından istikrar büyük önem oluşturuyor. Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan’ın mimarı olduğu 2023 ve 2071 hedeflerine istikrar ve güven içerisinde yürümeye devam edecektir. Herkes için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz.”

“Hedeflere daha sağlam ve emin adımlarla yaklaşıyoruz”

Cihan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Yavuz Pala…

Ertuğrul Yavuz Pala: Cihan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı

“Bu tarihi seçimin ilk turunda sonuca ulaşmış olmak son derece sevindirici. Ekonomik büyümenin lokomotifi inşaat sektörünün GSYH içindeki payının yüzde 15 civarında olduğu düşünüldüğünde sektörün ne kadar önemli biri yere sahip olduğu daha iyi anlaşılıyor. Devam eden projelerin tamamlanması ve yenilerin aksamadan devam etmesi açısından istikrar büyük önem taşıyor. Türkiye bu seçim sonrasında Recep Tayyip Erdoğan’ın mimarı olduğu 2023 ve 2071 hedeflerine daha emin ve sağlam adımlarla yaklaşıyor. Sonuçların herkes için hayırlı olmasını diliyorum.”

“Piyasaların hareketlenmeye başlayacağını göreceğiz”

Bahaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdüssamet Bahadır…

Abdüssamet Bahadır/ Bahaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı:

“Türkiye, pazar günü kelimenin tam anlamıyla geleceğini oyladı. 6 cumhurbaşkanı adayının, halkın oyunu istediği tarihi bir seçimi geride bırakmış bulunuyoruz. Halkımız geleceğine sahip çıkmak için yoğun bir katılım göstererek sandık başına gitti ve tekrar Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı başkan olarak seçti. Seçim sonuçları son derece sevindirici. Sonuçların bu şekilde olmasından dolayı çok memnunuz. Bu sonuçlara göre istikrar sürecek, Ekonomi güçlenecek ve Türkiye daha çok büyüyecektir. Bundan sonra yatırımların aksamadan devam etmesini, vaatlerin yerine gelmesini ve güvenli yatırım ortamının oluşmasını bekliyoruz. Seçimlerden dolayı oluşan belirsizlik ortamının ortadan kalkmasıyla beraber piyasaların hareketlenmeye başlayacağını göreceğiz. Özellikle yabancı alıcıların istikrarın sürmesi ve güvenin artmasıyla daha fazla yatırım yapacağını düşünüyoruz. İnşaat firmalarının yaşamış oldukları finansal sıkıntı, firmalara sağlanan faizlerin sürekli yükselmesi, artan maliyetler, bankaların kredi geri ödeme baskısı ve yüksek döviz inşaat firmalarını yeni projelere girme konusunda beklemede kalmaya itiyordu. Bu sorunların zaman içinde ortadan kalkacağını ve yeni yatırımları beraberinde getireceğini temenni ediyor, oluşan bu neticenin ülkemiz ve halkımız için hayırlı olmasını diliyoruz.”

“Durgunluk ortamını geride bırakacağız”

216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar…

Bilent Dündar / 216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı:

“Çok önemli bir seçimi hayırlısıyla geride bırakmanın huzurunu yaşıyoruz. 16 yıldır devam eden sistemin aksamadan devam etmesi ve projelerin sürdürülmesiyle ekonominin ve tüm sektörlerin önünün açılacağını umuyoruz. Sonuç olarak bu durgunluk dönemi istikrarın sağlanmasıyla ortadan kalkacak yeni yatırımlarla birlikte inşaat sektörü de her zamanki gibi ekonominin lokomotifi olmaya devam edecektir.”

“2023 hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz”

Özen Kuzu / Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su:

Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan yeni sistemin ‘İlk Başkanı’ olarak tarihe geçti. Ülkemiz adeta demokrasi şöleni yaşadı. Ak Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16 yıldır girdiği 14 sandık yarışından büyük bir zaferle çıktı. Türkiye üzerine oynanan kirli oyunlara rağmen halkımız bir kez daha ‘istikrar’ dedi.

Bugünden itibaren piyasalar üzerindeki belirsizlik de ortadan kalkmış oldu. Seçimlerin ardından 2023 hedeflerimiz doğrultusunda Kanal İstanbul, yerli otomobil, Üçüncü Havalimanı gibi mega projelerin yapımına hız kesilmeden devam edilecek ve ülkemiz adını dünyaya çağ atlatan projelerle bir kez daha duyuracaktır. Kuzu Grup olarak yatırımlarımızı yarınlarımıza güvenle sürdürecek ve dünyaya verdiğimiz demokrasi dersiyle 2023 hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinin ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Gayrimenkul piyasası sıçramaya hazır

Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı…

Mustafa Hakan Özelmacıklı / Altın Emlak Genel Müdürü:

“18 Nisan’daki seçim kararı sonrasında gayrimenkul piyasalarında bazı yatırımcılar ve projeler bekleme kararına girmişti. Yabancı yatırımcılarımız açısından da benzer bir durum söz konusu olmuştu. Seçim belirsizliğinin netleşmesi artık gayrimenkul piyasasının daha da hareketleneceğini gösteriyor. Artık yatırımcılar ve mortgage sistemi ile konut alacaklar için piyasaların rahatladı. Gayrimenkul sektöründe şimdiye kadar olmayan birçok destek söz konusu. İndirimli konut kredilerinden, imar barışına, KDV ve tapu harcı indirimlerinden, yabancılara satıştaki kolaylıklara, projelerin uzun vadeli satış kampanyalarından, vatandaşlığa kadar birçok fırsat söz konusu. Yeni projelerde artacak olan inşaat maliyetleri nedeniyle konut alımı yapacak olan vatandaşlar hızlı hareket etmeli. Stoklar tükenmeden, fiyatlar yükselmeden harekete geçen kazanır

Özellikle biz emlak işletmeleri için yönetmelik çıkaran Gümrük ve Ticaret bakanlığı kalkıyor ve Maliye, Ekonomi ve Kalkınma Bakanlığı’na bağlanıyor. Bunun yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da Şehircilik Bakanlığı oluyor. Artık yoğun olarak iş ve işlemlerimizi bu iki bakanlık belirleyecek.

Millet Bahçeleri, Büyük İstanbul Tüneli, Çanakkale Köprüsü, 3. Havaalanı gibi birçok altyapı projesi seçimlerin netleşmesi sonrasında rahat da bir nefes almış oldu. Gayrimenkul sektöründe bu tür önemli projelerin devam etmesi ve sonuçlanabilecek olması yatırımcılar açısından sisleri ortadan kaldırdı”

“Dünyaya demokrasi mesajı verdik”

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas…

Z. Altan Elmas / Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı

“24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinin milletimize, iş alemimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Milletimiz Sn. Cumhurbaşkanımıza bir kez daha güçlü bir destek vermiş, büyük ve güçlü Türkiye idealini onaylamıştır. Bütün dünyaya da bu mesajı ilan etmiştir. Yeni yönetim sistemine de güçlü bir destek vererek yapısal değişimin önünü açmıştır. Cumhur ittifakına da aynı şekilde çok güçlü destek vererek ittifakın ülkemizin geleceğinin tayinindeki rolünü teyit etmiştir. Bu seçimin kazananı Türkiye oldu, herkesi tebrik ediyorum. Yüzde 90’a varan katılım oranıyla dünyaya demokrasi mesajı verdiğimize inanıyorum.

Bugün itibariyle seçim beklentisine girmiş piyasalar ve belirsizlikler sona ermiş oldu. Bugünden itibaren bulutların dağıldığı, ekonominin pozitif etkilendiği bir havayı soluyacağız.
Bu seçimle birlikte 2023 hedeflerine giden yolda önemli bir viraj geçildi. 2023 hedefleri yolunda yeni sistemle birlikte bürokrasinin azaldığı, ekonomiye pozitif yansımaların olduğu, üretim, ihracat ve işsizliğin iyileştirildiği bir dönemi yaşayacağız. Ekonomi ve maliye politikalarının merkeze alındığı bir dönemi yaşayacağız. Yapısal reformlara öncelik verilmesini bekleyeceğiz.
Konutder olarak biz de bu yolda elimizi taşın altına koyarak daha güçlü Türkiye için çalışacağız. Oluşan pozitif hava ve dünyaya verilen demokrasi mesajıyla birlikte özellikle yabancıya satışta rekor kıracağız.”

“Halkımız bir kez daha istikrarın yanında oldu”

Süleyman Ekşi İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Ekşi…

Süleyman Ekşi / Süleyman Ekşi İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı: 

“Milletimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yüzde 90 katılım oranıyla gerçekleşen 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimleri’nde bir kez daha destek vererek dünyaya demokrasi dersi verdi. Ülkemiz üzerine oynanan siyasi ve ekonomik oyunlar, darbe girişimi ve yıpratma çabalarına rağmen halkımız bir kez daha istikrarın yanında oldu.

Seçimlerin ardından 2023 hedefleri doğrultusunda kentsel dönüşüm uygulamaları kapsamında 7.5 milyon birimin 15 yılda dönüştürülmesi hedefinde çalışmalara hız kesilmeden devam edilecek, vatandaşımızın konut ihtiyacı, güvenli bir şekilde gerçekleşecektir. Süleyman Ekşi İnşaat olarak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinin Türkiye’miz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

“Ülkemizin çıkarlarını en üst düzeyde gözeterek yatırımlarımızı sürdüreceğiz”

Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan…

İbrahim Babacan / Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı:

“Türkiye, dün yaşadığımız seçimle sadece yönetim değişikliğine değil, ülkemizin dünyadaki geleceğine de oy verdi. Ülkemizin tarihe geçecek çok önemli bir sınav verdiği seçimde, başarılı ekonomi politikalarının başrol oynadığı istikrarlı yönetim kazandı. Bugün hükumetimizin dünyada yaşanan olumsuzluklara karşı gösterdiği üstün çabalarla sağladığı ekonomik istikrarın zaferini yaşıyoruz. Bu sayede Cumhurbaşkanımız ve hükumetimiz, milletimizin gözünde oluşturduğu güveni tazelendi. Türkiye yeni yönetim sistemiyle birlikte çok büyük atılımların gerçekleşeceği bir döneme girdi.

Seçimlerle birlikte toplumsal ölçekte tazelenen güven ortamı, ekonominin çarklarının her zamankinden daha yüksek bir tempo ve performansla ilerlemesine, toplumsal barış ve refahın zirveye ulaşmasına vesile olacak.Gayrimenkul ve inşaat sektörünün temsilcileri olarak bizler de ülkemizin çıkarlarını en üst düzeyde gözeterek yatırımlarımızı sürdüreceğiz.

Babacan Holding olarak yeni dönemde hükumetimizin sergileyeceği yeni atılımlara yeni projelerimiz ve başarılı satış performansımızla desteğimizi sürdüreceğiz.”

“El ele büyük başarılara imza atacağımız bir geleceğin başlangıcı olsun”

TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral…

Erkan Güral / TÜGİK Genel Başkanı:

“Tüm kesimlerin, mazeretlere sığınmadan olanca hızıyla çalışmak ve üretmek zorunda olduğu yeni bir döneme adım atmış bulunmaktayız”.

“Milli iradenin tecelli ettiği ve bir demokrasi şöleni niteliğinde yaşanan 24 Haziran seçimlerinin ardından, sorumluluk taşıyan tüm kesimlerin, mazeretlere sığınmadan olanca hızıyla çalışmak ve üretmek zorunda olduğu yeni bir döneme adım atmış bulunmaktayız.

Bu yeni dönemin, güçlü ve aydınlık Türkiye yolunda ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesi temennisiyle, el ele büyük başarılara imza atacağımız bir geleceğin başlangıcı olmasını diliyoruz. Türkiyemizin bu kutlu davasında milli hedeflerine en kısa sürede ulaşacağına olan güven ve inancımız tamdır.”

“Var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz”

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ziya Yılmaz…

Dr. Ziya Yılmaz / DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı:

“Türk halkı, son yıllarda gerçekleşen en yüksek katılım ile 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ni başarıyla sonuçlandırdı. Seçimlere katılım oranın yüzde 87’i aşması ve seçimlerin kayda değer bir huzur ortamı içinde gerçekleşmesi, milletimizin güçlü bir irade ortaya koyduğunu gösteriyor.

24 Haziran’da gerçekleşen seçimleri, demokrasi tarihi açısından yeni bir dönemin de başlangıcı anlamına geliyor. Artık istikrar ve kalkınma adına her zamankinden hızlı ilerlemek için daha canla başla çalışma vaktidir.

DAP Holding olarak bu yeni dönemde üzerimize düşen görevin bilinci içindeyiz. Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine çıkması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğimizin sözünü bir kez daha vermek istiyorum.

İşlerimize, yeni yatırımlarımıza, ülkemize katma değer oluşturmaya bundan önce olduğu gibi bundan sonra da hız kesmeden devam edeceğiz. Ülkemizin, dünyada sözü geçen güçlü ekonomiler arasına girmesi için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı gönülden tebrik ediyor, hem Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a hem de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görev alacak tüm siyasi partilere yeni dönemde başarılar diliyorum.”

“Yatırımlara odaklanacağız”

İNTES Başkanı Celal Koloğlu…

Celal Koloğlu / İNTES Başkanı:

“Türkiye, son derece önemli ve stratejik olan 24 Haziran 2018 seçimini başarıyla ve güven içinde tamamlamıştır. Halkımızın hür iradesiyle sonuçlanan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Rekor bir katılım oranıyla gerçekleşen seçim ile Türkiye sağlam bir demokrasi geleneğine sahip güçlü bir ülke olduğunu tüm dünyaya bir kez daha kanıtlamıştır.

İnanıyoruz ki, demokrasimiz açısından bir dönüm noktası olan yeni yönetim sistemi, ülkemizde istikrar ve güven ortamının güçlenmesine çok büyük katkıda bulunacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkanlık sistemine geçtikten sonra seçilen ilk başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında milletimize hizmet verecek yüce meclisimiz Türkiye’yi dünya ekonomik liginde üst sıraya taşıyacaktır. Güçlü lider, istikrarlı siyasi ortam, güçlü ekonomi temeli üzerine kurulu Türkiye Cumhuriyeti büyümeye ve güçlenmeye devam edecektir.

Seçim ortamına rağmen hükümetimiz mali istikrardan, yatırımlardan taviz vermeden yoluna devam etmiştir. Seçimlerin başarıyla tamamlanması ve sağlanan istikrar ortamıyla kamu ve özel sektör olarak daha fazla yatırımlara odaklanacağız. İnşaat sektörü olarak ekonominin lokomotif gücü olma görevimizi sürdüreceğiz. Türkiye’nin mega projelerini bir an evvel tamamlayarak milletimizin hizmetine sunacağız.

Seçim sonuçlarının ülkemiz için hayırlara vesile olacağına içtenlikle inanıyor, Türkiye’nin önde gelen inşaat firmalarının çatı kuruluşu İNTES olarak ülkemizin ve sektörümüzün hedeflerinin büyümesine ve istihdama katkı vermeye devam ederek Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Yüce Meclisimizin hizmetinde olacağımızı belirtmek istiyoruz.”

“Türkiye’nin dünyanın ilk 10 ülkesinden biri olacağına inanıyorum”

İnvest İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uçar…

Bahattin Uçar / İnvest İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı:

“Öncelikle seçim sonuçları ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Milletimizin, istikrarın sürdürülebilmesi, istihdamın güçlenmesi ve Türkiye’nin aydınlık yarınlara yürümesi için en doğru kararı verdiği kanaatindeyim. İnanıyorum ki; ülkemizin lider vizyonu sahaya yansıyacak ve Türkiye’nin potansiyeli her alanda, dünyanın her yerinde hissedilecektir. Yeni dönemde yerli sanayi ve kalkınma hamleleriyle ithal eden değil ihraç eden ülke konumuyla kabına sığmayan, durdurulamayan bir Türkiye’nin dünyanın ilk 10 ülkesinden biri olacağına inanıyorum. Atılan bu adımla birlikte süre gelen istikrarımız güçlenecek, ekonomik performansımız artarak devam edecektir. Bizler de Invest İnşaat olarak yeni projelerle yatırımlarımızı tüm hızıyla sürdüreceğiz.”

“Yapısal reformların gündeme alınmasını sabırsızlıkla beklemekteyiz”

TMB Başkanı Mithat Yenigün…

Mithat Yenigün / TMB Başkanı:

“Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimi, vatandaşlarımızın yüzde 88 katılımı ile tüm dünyaya örnek bir demokrasi deneyimi olarak tamamlandı.

Türkiye Mütehahhitler Birliği olarak Türkiye’nin yeni yönetim sisteminin ilk Cumhurbaşkanı seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yeni üyelerini tebrik ediyoruz.

Halkımızın istikrar beklentisini ortaya koymuş olan seçim sonuçlarının, Türkiye’nin birlik ve beraberlik içinde muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefine katkı sağlaması hepimizin en büyük temennisidir.

Bugüne kadar yurtiçinde ve yurtdışında pek çok önemli projeye imza atan ve dünyada bir marka haline gelen Türk müteahhitlerinin, yeni dönemde de hükümetimizin ve ilgili kurumlarımızın desteğiyle çok daha büyük başarılara imza atacağından, ülkemizin büyümesine önemli katkılar sağlayacağından hiç şüphe duymuyoruz.

Seçimlerin tamamlanması ve belirsizliklerin ortadan kalkması iş dünyası için yılın ikinci yarısının kazanılması anlamına gelmektedir. Seçimlerin hemen ardından gündemimizin vakit kaybetmeden ekonomiye gelmesi ve normalleşmeyi sağlayacak bir iklimin oluşturularak sürdürülebilir büyümenin yakalanabilmesi için gerekli adımların atılmasını beklemekteyiz. Küresel ortamın son derece kırılgan olduğu böyle bir dönemde öngörülebilirliği yeniden güçlendirerek yatırım ortamını iyileştirecek yeni bir yol haritasına olan ihtiyacımız sürmektedir.

Kısa vadeli teşvik tedbirlerinin yanı sıra artık kalıcı ve uzun vadeli yapısal reformların gündeme alınmasını sabırsızlıkla beklemekteyiz. Böylece Türkiye’nin; dünyanın en büyük ekonomileri arasında yer alacağı, bu başarının ülkemizin sürdürülebilir kalkınması ile insanımızın gelişmişlik düzeyi, mutluluk ve refahına yansıyacağı bir geleceğin inşası başlıca dileğimizdir.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçim sonuçlarının tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyoruz.”

“Artık Türkiye’de yeni bir dönem başlıyor”

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya…

Süleyman Çetinsaya / Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı:

“24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve Milletvekili Genel Seçim Sonuçları ülkemize hayırlı olsun. Demokratik olgunluk içinde gerçekleşen seçimler, yüksek katılım oranı ile tamamlandı ve millet iradesi sandığa istikrar olarak yansıdı. Sandıktan çıkan karar şüphesiz ki milletimizin kararıdır ve herkesin bu sonuca saygı duyması gerekir. Ortaya çıkan tablonun ülkemizin ve milletimizin refahı yönünde olumlu bir sonuç olduğu kanaatindeyim.

Artık Türkiye’de yeni bir dönem başlıyor. Bu dönemde Türkiye’nin önünü hem ekonomik, hem de stratejik atılımlar anlamında çok açık görüyorum. Bugünden sonra Türkiye’nin yükselişi güçlü ekonomisi ve alt yapısıyla çok daha hızlı olacaktır. Ülkemiz, ekonominin tüm aksları ve lokomotif konumundaki inşaat sektörü ile 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerleyecektir.
Biz de Artaş İnşaat olarak önümüzdeki dönemde başladığımız projeleri tamamlarken, sektördeki yatırımlarımızı artırarak sürdüreceğiz.”

“Türkiye’nin önünü daha aydınlık görüyoruz”

İhlas Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Celep…

Zeki Celep / İhlas Yapı Yönetim Kurulu Başkanı:

“GÖncelikle 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve Milletvekili Genel Seçim Sonuçları ülkemize hayırlı olmasını dileriz. Aziz milletimiz yüzde 87,5 gibi rekor katılımla sandığa giderek tercihini yapmış ve iradesini istikrardan yana kullanmıştır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk lideri seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Meclis çoğunluğunu elde eden “Cumhur İttifakı” ile Türkiye yeni bir döneme girmiştir. Bu seçim neticesinde milletimiz kazanmış, Türkiye kazanmıştır.

Bugünden sonra Türkiye’nin önünü daha aydınlık görüyoruz. 2023 hedefleri doğrultusunda Kanal İstanbul, yerli otomobil, savunma sanayi, yeni hava alanı, üçlü tüp geçit, nükleer santraller ve teknoparklar gibi makro projeleri hızla hayata geçirilecektir. Bu cümleden olarak, ülkemizin, istikrarlı büyümesini sürdürüp, yakın gelecekte dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına gireceğine olan inancımız tamdır.

İhlas Yapı olarak önümüzdeki dönemde başladığımız projeleri tamamlarken, sektördeki yeni yatırım fırsatlarını da yakından takip edip, güçlenen Türkiye’ye de biz de yerimizi almayı hedefliyoruz.”

 

Bunları da beğenebilirsin