ISDER, Ispartakule-Bahçeşehir yolunu ağaçlandırdı – FOTOGALERİ

ISDER, yapımına öncülük ettiği Ispartakule-Bahçeşehir yolunda ağaçlandırma çalışması yaptı… İşte ISDER-Ispartakule Derneği Başkanı Özcan Özdemir’in kaleminden o etkinlik ve bir de Ispartakule sakinlerine müjdeli haber…

Özcan ÖZDEMİR - ISDER Başkanı yazıyor...
Özcan ÖZDEMİR ISDER Başkanı yazıyor…

ISDER-Ispartakule Derneği olarak 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla yapımına öncülük ettiğimiz ISPARTAKULE BAHÇEŞEHİR YOLU AGAÇLANDIRMA ETKİNLİĞİ’ni düzenledik. 60’ın üzerindeki Ispartakuleli komşularımızla beraber 40 adet ıhlamur ve 100 adet çam fidanı dikimi bir şenlik havasında gerçekleşti. 4 Saat boyunca aileler çocukları ile beraber her fidanın çukurunu açıp, fidanı dikip ilk can sularını verdi.

Aileler özellikle ağaçlara çocuklarının isimlerini yazan kurdeleler yazıp takarak diktikleri ağaçları çocuklarına sahiplendirdiler ve bundan sonra da bakımını üstlendirerek sorumluluk verdiler.

Isder Ispartakule Derneği olarak, Ispartakule Halkının çabaları ile İBB ve EPP ye yaptırılan yolun kalan kısımları içinde ağaçlandırma faaliyetlerimiz zaman içinde devam edecek.

Sosyal medya üzerinden bir yol projesi için kurulan facebook.com/groups/ispartakulebahcesehir grubu ile büyüyen mahallelinin birlik beraberliği ISDER ISPARTAKULE DERNEĞİ ile resmiyet kazandı ve ISPARTAKULELİ olma olgusu ve kültürünü kazandırma amacı ile yoluna devam etmekte…

ISDER AĞAÇLANDIRMA ETKİNLİĞİ – FOTOGALERİ

VE ISPARTAKULELİLER BEKLENEN METRO HABERİNİ ALDI

İstanbul trafiğinin zorluk derecesi yüksek noktalarından biri haline gelen Ispartakule-Bahçeşehir bölgesi için kaçınılmaz olan metro haberi nihayet kesinlik kazanarak, ihale yapılacak duruma gelmesi resmileşti.

imarpanosu.com dan ilk haberi alan bölge sakinleri, ihale tarihini şu haberden öğrendi…

ISPARTAKULE METROSU İHALE TARİHİ BELLİ OLDU HABERİMİZ İÇİN TIKLAYIN!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Kadir Topbaş Beyefendi’nin 16 Mart 2014 tarihinde ISPARTAKULE BAHÇEŞEHİR YOLU TEMEL ATMA PROGRAMINDA müjdesini ve etüdünün başlayacağı bilgisini verdiği, MAHMUTBEY-ISPARTAKULE-BAHÇEŞEHİR-ESENKENT METROSU : 18,5 km ve 11 istasyondan oluşmakta olup, 1140 iş gününde tamamlanacak şekilde ihalesi yapılacak. Bu metro hattı yapımı devam eden MECİDİYEKÖY-MAHMUTBEY METRO HATTI‘na bağlanacak bir hattır.

Bittiğinde Ispartakule’den metroya binecek komşumuz, Mecidiyeköy’e ve Beşiktaş Kabataş’a kadar ulaşabilecek…

Bunları da beğenebilirsin