ISDER’i izlemeye devam edin!

ISDER (Ispartakule Derneği) bugüne kadar neler yaptı? ISDER yönetiminde kimler yer aldı? ISDER Başkanı Özcan Özdemir, Facebook sayfası üzerinden bir araya gelen bir grubun dernekleşme sürecine yönelik iddia ve eleştirilere ne cevap verdi? İETT’den Ispartakule’ye iki müjde birden geldi… İşte ISDER Başkanı Özdemir’in o yazısı…

ozcanozdemirisder
Özcan Özdemir (ISDER Başkanı) yazıyor…

ISDER (Ispartakule Derneği) Başkanı Özcan Özdemir, Türkiye’nin imar ve kentsel dönüşüm portalı imarpanosu.com’daki yazılarına devam ediyor… İşte ISDER Başkanı Özdemir’in derneğin kuruluşundan bu yana gelen eleştirilere cevabını da içeren faaliyet özeti…

ISDER’İ İZLEMEYE DEVAM EDİN!

“22 Ocak tarihinde İstanbul valiliğinden kuruluş onayı alan Isder Ispartakule Derneğimizin ilk 6 ay içinde yasal olarak yapması gereken ilk genel kurulunu 26 temmuz 2015 tarihinde dernek merkezinde yaptık ve yeni yönetimimiz aşağıdaki arkadaşlarımızdan oluşmuştur.

Yönetim Kurulumuz:
1- Başkan Özcan Özdemir
2- Başkan Yardımcısı Behçet Düzgören
3- Genel Sekreter Serkan Vatansever
4- Sayman İlhan Kara
5- İbrahim Özkan
6- Oğuz Meriç
7- Gülfer Demet
8- Cumali Tohan
9- Erhan Gülümser
10- Mustafa Ay

Denetim Kurulumuz:
1- Başkan Ömer Korkut
2- Üye Nilüfer Özkan
3- Üye Ebru Vatansever
4- Uğur Balkan
5- Bircan Yılmaz
6- Birol Çayıroğlu

Neler yaptık?

isderramazankolisi2

Yeni yönetimimiz ile beraber ilk çalışmamız mübarek Ramazan ayında ihtiyaç sahipleri için erzak dağıtımı olmuş ve Güzel Ispartakule’ nin güzel insanları bizlerin beklentisinin çok üstünde bir destekle yaklaşık 300 aileye destek olmuşlardır.

isderramazankolisi

 

Okula bir söz verdik, yerine getirdik!

Yeni seçilen Yönetim Kurulunun ilk olarak yaptığı bir diğer çalışmada; geçtiğimiz öğretim yılının sonunda haziran ayında Derneğimiz Eğitim Komisyonu Başkanı İbrahim Özkan, Komisyon Üyesi Oğuz Meriç ve Genel Sekreterimiz Serkan Vatansever’ in bölgemizdeki TOKİ Şükriye Yoluç İlköğretim okuluna yaptıkları ziyaret esnasında okulun resim atölyesinin Isder Ispartakule Derneği Yönetimi tarafından yenilenmesi sözünün yerine getirilmesi olmuştur.

isderiki

Tüm masrafları yönetim ve denetim kurulu üyesi arkadaşlarımız tarafından karşılanarak yenilenen atölye ağustos ayı içerisinde tamamlanarak montajlanmıştır.

isderuc

 

Ispartakule’yi al bayraklarımızla süsledik!

isderbayrak

Ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden son aylardaki menfur saldırılara tepki için mahalle halkı olarak göklerde dalgalanmasından onur ve şeref duyduğumuz Türk Bayrağımızı dernek olarak dağıtım kararı aldık ve mahalle esnafları ile derneğimize gelen komşularımıza gururla AL BAYRAKLARIMIZI teslim ettik.

isderbayrakiki

 

İETT’nin dikkatini çektik, komşularımızın taleplerini ilettik!

Ispartakule halkı olarak bizlerin fikri ve başlatması ile sonuç bulan ISPARTAKULE BAHÇEŞEHİR YOLU açılışından sonra bu yolu kullanarak Bahçeşehir’ e giden ve gelen otobüsler için bazı Bahçeşehir’li komşuların bizleri çok üzen; otobüsler Ispartakule’ ye girmesin tepkileri sonucu bazı hatların güzergahı yeniden eski haline dönerek yeni yolu kullanmamaya başlamıştı. Bunun üzerine İETT ye tepkilerini sosyal medya üzerinden ileten ISPARTAKULELİLER olarak İETT’ nin dikkatini çektik ve İETT sosyal medya gruplarımız ve Derneğimiz üzerinden bizlerle irtibat kurarak hazırladığı ‘’İETT ISPARTAKULE ANKETİ’’ ile Ispartakule Halkının dilek ve şikayetlerini almıştır.

İETT ISPARTAKULE ANKETİNE KATILMAK VE GÖRÜŞ BELİRTMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

Müjdeyi aldık: Ispartakule’ye iki yeni İETT hattı geliyor!

Geçtiğimiz Perşembe günü İETT Genel Merkezinde, Genel Müdür Yardımcısını Ispartakule Derneği Başkanı olarak Ben, Başkan Yardımcısı Behçet Düzgören ve görüşmeyi organize eden Yönetim Kurulu Üyemiz Erhan Gülümser beyefendi ile ziyaret ettik.

isderiett

İETT Yönetimi Ispartakule Halkının anketi doldurma yoğunluğundan oldukça memnun olduklarını belirttiler, ayrıca bu tip çalışmaların devam edeceğini belirterek, Ispartakule kalkış ve varışlı olmak üzere mahallemize biri Ispartakule-Mecidiyeköy diğeri Ispartakule-Bakırköy olmak üzere 2 yeni otobüsün okulların açılacağı hafta mahallede hizmete gireceği müjdesini verdiler.

ISDER’e yönelik iddialara tek cevap!

Isder Ispartakule Derneği Yönetimi olarak mahallemizdeki her türlü konuya elimizden geldiğinde katkı sağlamaya çalışıyoruz ve bunu yaparken konumumuzu sadece komşuluk üzerine inşa ediyoruz. Çok farklı yerlerden ve görüşlerden gelmiş ama ortak nokta olarak ISPARTAKULELİK olgusunu mahallede oturtmayı kendimize şiar edinmiş kişiler olarak tüm bu çalışmalarımızı ve sosyal medya üzerinden örgütlenip dernekleşmemizin altında çeşitli sebep ve arkamızda bir güç olduğunu sananlara, verilecek tek cevabımız : ISDER’ İ İZLEMEYE DEVAM EDİN.”

ISDER Facebook sayfası:

Aşağıdaki linki kopyalayarak web sayfanızın adres satırına yapıştırın ve enter’a basın…

https://www.facebook.com/groups/ispartakulebahcesehir/?fref=ts

ISDER BAŞKANI ÖZCAN ÖZDEMİR’İN ÖNCEKİ YAZISINI OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

Bunları da beğenebilirsin