İSO 500 listesine giren tek asansör Otis Türkiye

Otis Türkiye, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl açıklanan ‘500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ arasına tekrar girdi. Ekonomi dünyasının en prestijli listesine adını yazdıran tek asansör firması olan Otis Türkiye, sektördeki liderliğini bir kez daha tescilledi.

Türkiye’de fabrikası bulunan uluslararası asansör markası olarak, ‘İSO 500’ listesine giren asansör, yürüyen merdiven ve yürüyen yol sektöründeki tek firma Otis Türkiye oldu.

Sektör lideri olarak, ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ arasında tekrar yer almanın gururunu yaşadıklarını belirten Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren, “2016 yılı boyunca net üretimden satışların baz alınarak yapıldığı sıralamada, hem Türkiye hem de dünyanın dört bir yanındaki prestijli projeler için özel asansörler üreterek yer almamız ayrıca çok önemli. İstanbul’daki fabrikamızda, Türk mühendislerin, enerji tüketimini azaltıp performansını artırdığı, çevreye duyarlı ve emniyetten ödün vermeden geliştirdiği ürünlerle, standartları daha da yukarı çekiyoruz” dedi.

‘Asansörlerimizi, konut sektörünün beklentilerini dikkate alarak geliştiriyoruz’

Asansör sektörünün kuruluşuna öncülük eden ‘Otis Türkiye’nin 5 kıtaya asansör ihraç ettiğini vurgulayan Özgür Aren, “Türkiye’nin ‘en yüksek’, ‘en hızlı’, ‘çift katlı’ ve ‘Akıllı Yolcu Yönlendirme Sistemi’ ne sahip asansörlerini üreten öncü firma olarak; yenilikçi asansörlerimizi, Türkiye’nin gelişen sektörü konut sektörünün de beklentilerini dikkate alarak geliştiriyoruz. Ana faaliyet alanımız asansör, yürüyen merdiven ve yürüyen yol üretiminin yanı sıra, Türkiye’nin en geniş servis ağıyla, modernizasyon ve servis alanında da en hızlı ve etkin hizmeti biz sunuyoruz. En yüksek binalarda olduğu gibi en gözde konut projelerinde de Otis Türkiye’nin asansörleri kullanıyor. Bugün üretiminin yüzde 25’ini ihraç eden Otis Türkiye olarak, dünya devi Otis’in Avrupa’daki en önemli 3 üretim üssünden biri haline geldik. Türkiye’deki üretim gücümüzü daha da artırıp, ülkemizi dünyanın önemli bir asansör üssü haline getirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Bunları da beğenebilirsin