Ispartakule’de son gelişmeler

Ispartakule’de son gelişmeler neler? Ispartakule’de Emlak Konut GYO tarafından yaptırılan yeni okul hangi konut projeleri arasında inşa ediliyor ve hangi aşamada? ISDER, Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğanla hangi konuları görüştü? Ispartakule metro projelerinde son durum ne? Ispartakule Otogar Projesi ne aşamada? Mahmutbey – Esenkent metro hattı Ispartakule’den geçecek mi? Bahçeşehir-Halkalı raylı sistem hattında tren seferleri başladı mı? İşte ISDER Başkanı Özcan Özdemir’in imarpanosu.com için Ispartakule’de son gelişmeleri kaleme aldığı o yazısı…

Ispartakule’de son gelişmeler neler? Ispartakule’de neler oluyor? Ispartakule tren projelerinde son durum ne? Ispartakule Otogar Projesi ne durumda? İşte Ispartakule Derneği (ISDER) Başkanı Özcan Özdemir’in, Türkiye’nin imar ve kentsel dönüşüm platformu imarpanosu.com için kaleme aldığı o yazısı…

ozcanozdemirisder
Özcan Özdemir (ISDER Başkanı) yazıyor…

Ispartakule’de son gelişmeler

TOKİ Şükriye Yoluç İlköğretim Okulu’nda son durum ne?..

“2 Mayıs tarihinde Emlak Konut GYO tarafından yaptırılan yeni okul çalışmalarında ilk temel betonu döküldü.

ispkazi2

Ispartakule Koza (2) Evleri ve Banu Evleri 1 arasında yapılan okulun bir süredir hafriyat çalışmaları devam ediyordu.

ispkazi

Bölgedeki tek ilköğretim olan TOKİ ŞÜKRİYE YOLUÇ’ un öğrenci sayısının, oturum olan site sayısının artması ile artış göstermesinden dolayı mahalle sakinlerinin sabırsızlıkla bekledikleri okul haberinin Emlak Konut GYO’ dan gelmesi ve inşaatın başlaması sevinçle karşılandı.

ispkazi3

Ispartakule’ye bir yeni okul daha…

ISDER ISPARTAKULE DERNEĞİ olarak Ocak ayında Avcılar Kaymakamımız Sayın Hulusi Doğan Bey’ i ziyaretimizde Kaymakam Bey’in de bizzat takip ettiği Şükriye Yoluç’ un yanındaki araziye yeni bir okul projesinin de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ihale aşamasına gelmiş olduğu bilgisi ile beraber bölgedeki okul ihtiyaçlarının çözümü için önemli adımlar atılmış gözükmektedir.

ispkazi4

Bu iki okul projesinin olumlu adımlar olmasına rağmen önümüzdeki yıla yetişmesi zor, bu da gelecek yıl için mahallede ciddi bir okul sıkıntısının yaşanacağını göstermektedir.

ispkazi111

Ispartakule Sağlık Tesisi gündemde…

ispziyaret

Kaymakam Bey ile görüşmemizde gündeme getirdiğimiz ve dilekçesini verdiğimiz Ispartakule Sağlık Tesisi; bölgenin şu an için en önemli ihtiyaçlarından biridir ve konu Derneğimiz tarafından gündemde tutularak, konu ile ilgili tüm resmi makamlara ziyaret ve başvurular da devam edecektir.

ispdilekce
Nisan ayında Ispartakule için iki önemli konuda da hareketlilik oldu… Metro çalışması için yakında ihale çalışmasının olacağı bilgisi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Sayın Kadir Topbaş tarafından 20 Nisan’da açıklandı.

Ispartakule metro hattı ve Ispartakule istasyonu…

Yapımı devam eden Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosunun devamı olacak olan Mahmutbey – Esenkent hattının bir durağı da Ispartakule’ de olacak ve ihalenin 1 ay içinde olabileceği belirtilmiştir. Ispartakule durağının yeri, tüm Ispartakule Sakinleri tarafından merakla beklenmektedir.

Ispartakule trenleri ne zaman hizmete başlayacak? Hangi istasyonlarda duracak? 

Mahmutbey – Halkalı – Bahçeşehir – Esenyurt TEM Metro Hattı, 16,24 kilometre uzunluğunda olacak ve 25 dakikalık yolculuk boyunca şu istasyonlardan geçecek;

Mahmutbey – Bölge Parkı – Mehmet Akif – Halkalı/Atakent Toplu Konut – Tema – Hastane – Tahtakale IspartakuleBahçeşehir – Esenkent… Metro hattının 2019 yılında hizmete açılması planlanıyor…

 

ispmetro

Bu hatta bağlanacak Kabataş-Mecidiyeköy – Kağıthane – Alibeyköy – Mahmutbey Metro Hattı ise 24,5 kilometre uzunluğunda olacak ve yolculuk şu istasyonlar üzerinden 37 dakika sürecek;

Mahmutbey- Göztepe – 100 Yıl – Tekstilkent – Karadeniz Mah. – Yeni Mahalle – Kazım Karabekir – Akşemsettin – Veysel Karani – Yeşilpınar – Alibeyköy- Nurtepe – Kağıthane – Çağlayan – Mecidiyeköy – Fulya – Darphane – Beşiktaş – Kabataş… Bu metro hattının da 2018 yılında hizmete açılması planlanıyor…

Ispartakule Otogar Projesi…

İBB’nin yine Nisan ayı içerisinde açıklamasını yaptığı Ispartakule Otogar Projesi’nin mahalle adına pozitif ve negatif yönlerinin olacağı mahalle sakinleri tarafından sosyal medya gruplarımızda yorumlanmaktadır. Yapılması planlanan otogarın Halkalı Hızlı Tren ve Marmaray Raylı Sistem ile bağlanarak yapılması ve şehre toplu taşıma ile ulaşım sağlanması, Ispartakule sakinlerinin zaten yoğun olan trafiğinin daha da artması endişesini giderecek ve çözüm adına çok olumlu bir adım olacaktır.

isptren

Öte yandan Nisan ayı içerisinde Bahçeşehir-Halkalı raylı sisteminin bakımdan geçmesi ile beraber tren geçişleri de başlamıştır.

Sosyal medya Ispartakuleliler’i birleştiriyor…

ISDER ISPARTAKULE DERNEĞİ olarak mahallemizdeki komşularımızın sesi olmaya devam ediyor, ihtiyaçlarımız konusunda adımları hep beraber istişare ederek atmaya devam ediyoruz.

İstanbul’ da örnek gösterilen bir birlik beraberlik içinde, daha yaşanılır bir çevre ve daha yakın komşuluk ilişkilerimiz ve her yerde ayrışma olarak kullanılan sosyal medyanın bizde birleştirici özelliği giderek artmaktadır.”

ÖZCAN ÖZDEMİR’İN ÖNCEKİ YAZILARINI OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

Bunları da beğenebilirsin