İstanbul Havalimanı metrosu ne zaman açılacak?

İstanbul Havalimanı metrosu ne zaman hizmete açılacak? İstanbul Havalimanı metrosu ne zaman yolcu taşımaya başlayacak? Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metrosu ne zaman açılacak? Gayrettepe – İstanbul havalimanı metro projesi ne zaman tamamlanacak? İstanbul Havalimanı metrosu hizmet vermeye ne zaman başlayacak? İşte detaylar…

İstanbul Havalimanı metrosu ne zaman açılıyor? İstanbul Havalimanı metrosu ne zaman hizmet vermeye başlayacak? İstanbul Havalimanı metro projesi ne zaman açılıyor? Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metrosu ne zaman açılıyor? Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metrosu ne zaman açılacak? Detaylar şöyle…

İstanbul Havalimanı metrosu, Türkiye’nin en hızlısı

İstanbul Havalimanı metrosu ile Gayrettepe’den İstanbul Havalimanı’na ulaşım 35 dakikada gerçekleşecek. İlk kaynağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı ve açıklamalarda bulunduğu bir törenle bugün yapılan Gayrettepe – İstanbul Havalimanı metro projesi detayları ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gayrettepe – İstanbul Havalimanı metrosu ilk kaynak törende yaptığı konuşmada İstanbul Havalimanı metrosunun ‘Türkiye’nin ilk hızlı metrosu’ olacağını söyledi…

İstanbul Havalimanı metrosu ne kadar uzunlukta?

İstanbul Havalimanı metrosu güzergahı 37.5 kilometre uzunluğunda olacak ve yol boyulca 9 istasyondan oluşacak.

İstanbul Havalimanı metrosu tamamlanma oranı nedir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasına göre bugün itibariyle İstanbul Havalimanı metrosu projesinde kaçı çalışmasının yüzde 94’ü ve tünellerin önemli bir bölümü tamamlandı. İstanbul Havalimanı metrosu son durumda 2/3’lik oranında tamamlandı. 24 saat kesintisiz çalışmayla günde 470 metre raj montajı yapılacak.

İstanbul Havalimanı metrosu ne kadar hızlı?

Türkiye’nin ilk hızlı metrosu olan İstanbul Havalimanı metrosu saatte 120 kilometre hıza çıkacak. Gayrettepe’den İstanbul Havalimanı’na 35 dakikada ulaşılabilecek.

İstanbul Havalimanı metrosu ne zaman hizmete açılacak?

İstanbul Havalimanı metrosunun ilk 28 kilometrelik kısmı oluşturan ve Hasdal’a kadar olan bölümünün bu yılın sonunda,

Kağıthane bölümünün Nisan 2021’de,

Gayrettepe istasyonunun da Ağustos 2021 hizmete açılması hedefleniyor.

Marmaray kaç yolcu taşıdı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın paylaştığı bilgiye göre Marmaray ile 500 milyon kişi taşındı.

İstanbul Havalimanı metro projesini kim yapıyor?

İstanbul Metro A.Ş.’nin resmi sitesi istanbulmetrosu.com’dan derlediğimiz bilgilere göre; M11 hat adıyla hizmet verecek Gayrettepe – İstanbul Havalimanı Metro Hattı, Kolin-Şenbay İş Ortaklığı’nın yükleniciliğinde yapılıyor. Ortaklık, İstanbul Havalimanı metrosu inşaatına 9 Aralık 2016 tarihinde başladı.

İstanbul Havalimanı metrosu kaça mal olacak? 

İstanbul Havalimanı’nın proje bedeli 999 milyon 769 bin 968,00 Euro olarak açıklandı.

İstanbul Havalimanı hangi hatlarla bağlantılı?

Gayrettepe – İstanbul Havalimanı metro hattı tamamlandığında; Gayrettepe istasyonunda M2 Yenikapı-Hacıosman metro hattı ve metrobüs işletmesi ile entegre olacak.

İnşaatı devam eden İstanbul 3. havalimanına şehir merkezinden ulaşımı sağlamak için inşaa edilecek olan Gayrettepe-YHL-Halkalı metro hattının 1. etabı olarak inşa edilmekte.

İstanbul Havalimanı metrosunun istasyonları nerede? 

İstanbul Havalimanı güzergahı ve istasyonları haberimizde…

İstanbul Havalimanı metrosu istasyon listesi şöyle:

– Gayrettepe

– Kağıthane

– Hasdal

– Kemerburgaz

– Göktürk

– İhsaniye

– Havalimanı 2

– Havalimanı 1

– İstanbul Havalimanı

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin