İstanbul Havalimanı’nda son durum ne?

İstanbul Havalimanı son durum fotoğrafları nerede? İstanbul Havalimanı havadan çekilmiş son durum fotoğrafları nerede? İşte İstanbul'un 3. Havalimanı İstanbul Havalimanı'nın havadan son durum fotoğrafları...

İstanbul Havalimanı ne durumda? İstanbul Havalimanı hazır mı? İstanbul Havalimanı son durum fotoğrafları nerede? İstanbul Havalimanı havadan fotoğrafları nerede? Atatürk Havalimanı’nın taşındığı İstanbul Havalimanı’nda son durum ne? İşte İstanbul Havalimanı son durum kareleri…

Dünyanın en büyük havalimanı listesi zirvesinin eski sahibi olan 23 milyon metrekarelik Pekin Havalimanı’nın yaklaşık 3,5 katı büyüklüğünde olan İstanbul Havalimanı, 29 Ekim itibarıyla 90 milyon, tüm fazları tamamlandığında ise yıllık 200 milyon yolcuya hizmet verebilecek. Günümüzde en çok yolcuya hizmet veren havalimanı sıfatını Atlanta Havalimanı yıllık 104 milyon yolcu ile elinde tutuyor.

İstanbul Havalimanı = 80 Eyfel Kulesi

1,4 milyon metrekarelik terminal binası sekiz adet Ankara Esenboğa Havalimanı’na tekabül ederken, havalimanında kullanılan 640 bin ton çelikle 80 adet Eyfel Kulesi inşa edilebiliyor.

İstanbul Havalimanı’na metro ile nasıl gidilir?

Şu anda, Levent’ten D-20 Karayolu (Göktürk-Kemerburgaz istikameti) üzerinden 30 dakikada İstanbul Havalimanı’na ulaşmak mümkün.

2020 itibariyle Gayrettepe-Kağıthane-Kemerburgaz-Göktürk-İhsaniye ve İstanbul Havalimanı duraklarından oluşan metro hattı ile yolcular Gayrettepe’den İstanbul Havalimanı’na 25 dakikada ulaşabilecekler.

Ayrıca Halkalı-Temapark-Olimpiyat-Kayaşehir(Merkez)-Arnavutköy(Merkez)-İstanbul Havalimanı duraklarından oluşacak ikinci metro hattıyla da Halkalı istikametinden yolcular rahatlıkla havalimanına varabilecek.

Bu doğrultuda 55 bin m2’den fazla perakende mağaza ve 32 bin m2’den fazla yiyecek içecek alanı ile 400’den fazla yerli ve yabancı marka ilk defa tek çatı altında buluşturacak…

Kaynak: IGA

Bunları da beğenebilirsin