İstanbul İmar Yönetmeliği 2018 yayımlandı

İstanbul İmar Yönetmeliği 2018, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Peki İstanbul İmar Yönetmeliği 2018 nerede? İstanbul İmar Yönetmeliği 2018 PDF ekleri nerede? İşte İBB tarafından bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan İstanbul İmar Yönetmeliği 2018...

İstanbul İmar Yönetmeliği 2018, bugün (20 Mayıs 2018, Pazar) tarih ve 30426 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

İstanbul İmar Yönetmeliği ve Ruhsat

İstanbul İmar Yönetmeliği 2018 ile bundan sonra ruhsat tarihinden itibaren 2 yıl içinde inşasına başlanmayan veya 5 yıllık ruhsat süresi içinde tamamlanmayan ve süresi içinde ruhsat yenilemesi yapılmayan yapılar, ruhsatsız yapı olarak değerlendirilecek.

İSTANBUL İMAR YÖNETMELİĞİ 2018 İÇİN TIKLAYIN!

Ruhsat süresi içinde yapılan başvurularda ilgili idarelerin ruhsatı yeniledikleri tarihe bakılmaksızın ruhsat, ilk ruhsat alma tarihindeki plan ve mevzuat hükümleri kapsamında beş yıl uzatılarak yenilenecek. Süreye ilişkin ruhsat yenileme en çok iki kere yapılabilecek.

Süre uzatımı başvurusu yapılmayan yapılarda idareler, ruhsat süresinin dolduğu tarihten itibaren en geç 30 gün içinde yapı yerinde seviye tespitini yapacak.

İstanbul İmar Yönetmeliği ile ruhsat iptal olursa?

Ruhsatı hükümsüz hale gelenlerin inşasına devam edilebilmesi için yeniden ruhsat alınması zorunlu olacak.

İlk ruhsat düzenlendiği tarihten sonra hangi amaçla olursa olsun yapılan her ruhsat işlemi ile beş yıllık süre yeniden başlayacak. Yapı ruhsatı alındıktan sonra mahkemelerce, Bakanlıkça veya ilgili idarelerce durdurulan yapılarda durdurma süresi ruhsat süresine ilave edilebilecek.

İSTANBUL İMAR YÖNETMELİĞİ 2018 VE İSTANBUL İMAR YÖNETMELİĞİ 2018 PDF’İ İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin