İstanbul’daki en ucuz konut projeleri

Türkiye’nin en büyük şehri İstanbul, konut projeleri bakımından da ülkenin en zengin şehri olarak dikkat çekiyor. 20 milyona yakın insanın yaşadığı İstanbul, son yıllarda inşa edilen konut projeleri ve kentsel dönüşüm projeleriyle zenginleşmeye devam ediyor. Peki, İstanbul en ucuz konut projeleri arasında hangileri yer alıyor? En ucuz konut projeleri İstanbul’un hangi bölgesinde bulunuyor?

İstanbul en ucuz konut projeleri dendiğinde ilk olarak ilçelerin emlak endeksi raporuna bakmak gerekiyor. Son 12 ayın verilerinin ortalaması alınarak oluşturulan emlak endeksi, ev ararken işimizi oldukça kolaylaştıran verileri içerisinde barındırıyor. İstanbul en ucuz konut projeleri listesini hazırlarken bu verilerden faydalandık.

EMLAK KONUT GYO’NUN ‘TÜRKİYE İÇİN KAZANÇ VAKTİ’ KAMPANYASI İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

En ucuz konut projeleri İstanbul’un hangi bölgesinde bulunuyor? sorusuna cevap verebilmek için Hürriyet Emlak tarafından sunulan Detaylı Emlak Endeksi raporuna baktık. Bu liste içerisinde ilk dikkat çeken İstanbul ilçesi Esenyurt oldu. Emlak endeksine göre, İstanbul’da son 12 ayın metrekare birim fiyatı olarak en ucuz ilçesi Esenyurt olarak ön plana çıkıyor. Dolayısıyla bu listede metrekare birim fiyatı ortalama 2 bin 95 TL olan Esenyurt konut projeleri bulunuyor.

İstanbul en ucuz konut projeleri Esenyurt’ta!

Farklı kültürlerden insanların yaşadığı Esenyurt, İstanbul en ucuz konut projeleri dendiğinde akla gelen ilk ilçelerden biri. Son birkaç yıldır ucuz yerleşim yerleri sebebiyle insanlar tarafından tercih edilen ilçe, nüfus bakımından da İstanbul’u taşıyor diyebiliriz.

İstanbul’un merkezinden uzaklaşıp iyi bir evde yaşamak istiyorsanız, bu ilçede birçok prestijli konut projesi bulmanız mümkün. Yukarıda ifade ettiğimiz gibi emlak endeksi düşük olduğu için Esenyurt’ta uygun fiyata ev sahibi olabilirsiniz.

İşte İstanbul en ucuz konut projeleri arasından sizin için seçtiklerimiz:

Sembol İstanbul

Sembol İstanbul projesi Karden İnşaat AŞ. tarafından İstanbul Esenyurt’ta inşa ediliyor. Konutların yanı sıra iş merkezi ve alışveriş merkezine de sahip olan projede toplamda 1066 daire bulunuyor. Projenin daire seçenekleri ise 1+1, 2+1 ve 3+1. Eğer Sembol İstanbul fiyatları ile ilgili bilgi almak isterseniz projenin sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sembol İstanbul
Sembol İstanbul

Self İstanbul

Karden İnşaat tarafından Esenyurt’ta inşa edilen Self İstanbul projesi Adile Naşit Bulvarı’nda konumlanıyor. TEM ve E-5’e komşu olan proje içerisinde toplamda 609 daire bulunuyor. Eğer Self İstanbul fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz Projeland sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Self İstanbul
Self İstanbul

Evina Residence

Evina Residence projesi Arizon Yapı tarafından inşa ediliyor ve E-5 ve TEM bağlantılarına 5 dakika mesafede konumlanıyor. Toplamda 42 dairenin bulunduğu projede net kullanım alanları 80 metrekare olarak dikkat çekiyor. Evina Residence fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz Projeland sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Evina Residence
Evina Residence

Es-Center

Ata Grup İnşaat tarafından inşa edilen Es-Center projesi Esenyurt’ta yükseliyor. Proje kapsamında 52 adet daire ve 14 dükkan bulunuyor. 2+1 daire seçeneklerinin bulunduğu projenin birçok özelliği bulunuyor. Es-Center fiyatları hakkında bilgi almak için Projeland sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Es-Center
Es-Center

Bey Residence

Bey Residence projesi Beyler İnşaat tarafından inşa ediliyor. 1+1, 2+1 ve 3+1 ve teraslı daire seçeneklerinin bulunduğu projede sosyal donatılara da geniş yer verilmiş. Bey Residence fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için Projeland sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bey Residence
Bey Residence

Gist Park

Gist Park projesi E-5 yan yolu üzeri, metrobüs ve diğer toplu taşıma araçları güzergahında bulunuyor. Toplamda 3 bloktan oluşan ve 99 dairenin bulunduğu projede, ayrıca 6 işyeri de yer alıyor. Eğer Gist Park fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz Projeland sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Gist Park
Gist Park

Radius Esenyurt

Radius Esenyurt projesi Mutlu İnşaat tarafından Esenyurt Zafer Mahallesi’nde inşa ediliyor. Toplamda 20 bin metrekarelik bir arsa alanında yükselen projede, toplamda 376 daire ve 33 adet ticari birim bulunuyor. Eğer Radius Esenyurt fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz Projeland sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Radius Esenyurt
Radius Esenyurt

Mavera Sefa

Topuzlar Yapı tarafından Esenyurt’ta inşa edilen Mavera Sefa projesi, en son teknolojiyle hayata geçiyor. Projede toplamda 158 konut ve 4 adet ticari alan bulunuyor. Mavera Sefa fiyatları hakkında bilgi almak için Projeland sayfasına göz atabilirsiniz.

Mavera Sefa
Mavera Sefa

Esbahçe Konakları

Ata Grup İnşaat tarafından Esenyurt’ta inşa edilen Esbahçe Konakları projesinde tüm konutlar 3+1 daire tipine sahip. Toplamda 2 blokta 88 daireden meydana gelen projenin fiyatları son zamanlarda çok merak ediliyor. Esbahçe Konakları fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz Projeland sayfasını inceleyebilirsiniz.

Esbahçe Konakları
Esbahçe Konakları

Papatya Park Residence

Papatya Park Residence projesi Düzlem Yapı tarafından inşa ediliyor. Toplamda 1121 dairenin bulunduğu projede pek çok konut tipi bulunuyor. Papatya Park Residence fiyatları için tıklayın.

Papatya Park Residence
Papatya Park Residence

Gümüş Panorama

Gümüş Panorama projesi Uçar Grup tarafından inşa ediliyor. Toplamda 991 konutun bulunduğu projede, ayrıca 97 ticari ünite bulunuyor. 1+1’den 4+1’e kadar daire seçenekleri bulunan projenin fiyatları da çok merak ediliyor. Gümüş Panorama fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için Projeland sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Gümüş Panorama
Gümüş Panorama

KAYNAK: Hürriyet Emlak Projeland

Bunları da beğenebilirsin