İstanbul’un markalı müteahhitleri, Ekrem İmamoğlu ile buluştu

Markalı konut üreticisi müteahhitlerin üye olduğu GYODER, İNDER ve KONUTDER yöneticileri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile buluştu. İstanbul'un müteahhitleri, İBB Başkanı İmamoğlu ile ne konuştu? İşte detaylar...

Gayrimenkul ve konut sektörünün önde gelen müteahhitlerinin üye olduğu Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları Derneği (GYODER) İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) ve Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) yöneticileri, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile buluştu.

‘İstanbul’un gayrimenkul stratejisi’

İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, KONUTDER Başkanı Z. Altan Elmas ve GYODER temsilcilerinin de aralarında bulunduğu heyet, 24 Şubat 2020 Pazartesi günü İBB Başkanı İmamoğlu’nun daveti üzerine belediyede İBB, KİPTAŞ ve İstanbul Planlama Ajansı yöneticileriyle bir araya geldi.

Türkiye’nin imar ve kentsel dönüşüm platformu imarpanosu.com’un edindiği bilgilere göre toplantıda ‘İstanbul’un gayrimenkul stratejisi’ konuşuldu. Gayrimenkul yönetimi konusunda markalı müteahhitlerin görüşünü alan İBB ve KİPTAŞ yönetimi, müteahhitlerle birlikte çalışma teklifini sundu.

imarpanosu.com’a gelen bilgilere göre; müteahhitlerle toplantısında İstanbul Planlama Ajansı’nın kuruluş amaçları arasında ‘İstanbul’un kentleşme ve gayrimenkul politikalarının belirlenmesinin de olduğunu’ belirten İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, müteahhitlere “İstanbul Planlama Ajansı, imar planları ve kentsel dönüşüm konulanında vizyon belirleyecek ve uygulama yapacağız. Bu süreçlerde sizinle fikir alışverişinde bulunmak isteriz” dedi. KİPTAŞ yönetiminin de hazır bulunduğu toplantıda taraflar, kentsel dönüşüm dahil İstanbul’un gayrimenkul stratejisinin belirlenmesinde her türlü işbirliğine olduklarını ifade ettiler.

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin