İtalya’da oturum nasıl alınır?

Türkiye’de ilk defa İtalya’ya oturum izni, Hardal Global farkıyla veriliyor. Verilen oturum izninin en büyük olanaklarından biri kişinin eşi ve çocuklarını da kapsaması oluyor. İşte detaylar…

Ailesi ve kendisi için Avrupa’da oturum izni almak isteyen Türk vatandaşlarının İtalya’ya olan ilgisi gittikçe artıyor. 2013 yılından beri dünya genelinde vatandaşlık ve oturum programları, yatırım danışmanlığı ve varlık yönetimi alanlarında faaliyet gösteren Hardal Global, sunduğu oturum programlarına İtalya’yı da ekledi. Büyük miktarlarda yatırım yapılması veya belirli bir değere sahip gayrimenkul satın alınması koşullarını aramayan bu programla Türk vatandaşları, Akdeniz’in eşsiz güzelliğiyle ve tarihi dokusuyla anılan İtalya’da oturum izni alma imkânı yakalıyor.

İtalya’da Nasıl Oturum Alınır?

İtalya’da oturum vizesi almanın üç koşulu var; oturum izni almak isteyen Türk Vatandaşının yıllık gelirinin en az 31 Bin Euro olması ve ayrıca İtalya’da yüksek hayat standartlarında yaşayabileceğini gösteren maddi varlıklara ( ev, araba ve nakit para gibi) sahip olduğunu ispat etmesi ve son olarak İtalya’da bir gayrimenkul kiralamış olması veya herhangi bir değerdeki gayrimenkule sahip olması sayılıyor. Bu koşullara sahip kişi, 1 yıl geçerli olmak üzere geçici oturum izni alıp, koşullar sağlanmaya devam ettiği sürece her sene bu izni Hardal Global aracılığıyla yenileyebiliyor. 5 yıl sonunda Avrupa Birliği’nde daimi olarak oturma izni almaya hak kazanıp, Avrupa Birliği vatandaşlarının sahip olduğu tüm imkânlara sahip olabiliyor, vize ihtiyacı olmaksızın Avrupa’da seyahat edebiliyor.
Vizenin sağladığı en güzel olanaklardan biri; bu vizenin kişinin eşini, çocuklarını, ebeveynini de kapsayabilmesi oluyor. Oturum programına kabul edilen kişi çocuklarını İtalya’da ki okullara kayıt edebilme imkânına kavuşuyor. Finansal kaynakların yeterli olduğu kanıtlanırsa, kişilerin geçimini rahatça sağlayabileceği kanaati oluşursa, Türk vatandaşı kişinin ailesi de rahatlıkla İtalya’da geçici oturma izni alabiliyor.

Hardal Global

hardal-tour

Hardal Global 2006 yılında kurulmuş sektöründe öncü bir Göçmenlik hukuku ve danışmanlık grubudur. Hardal Global dünyanın her yerinden çok sayıda ülke için göçmenlik ve vatandaşlık çözümleri sunmaktadır. Ayrıca çeşitli ülkelerde uluslararası gayrimenkul ve yatırım danışmanlığı vermektedir.

Amacımız; hayatını zenginleştirmek, çocuklarına daha iyi eğitim olanakları sağlayabilmek ve yatırımlarını çeşitlendirmek isteyen müvekkillerimize en iyi şekilde hizmet etmektir. Bu doğrultuda son derece profesyonel ve yetkin takım üyeleri ve çözüm ortaklarıyla çalışmakta.

Bunları da beğenebilirsin