İTÜ’den Doğa Koleji müjdesi: Borçları 4 banka yapılandıracak!

Doğa Koleji mağdurları, yeni yıl hediyesi gibi bir müjde aldı İTÜ’den... Açıklamada, Doğa Koleji’ne ait borçların ikisi kamu ikisi özel dört banka tarafından yapılandırılacağı da kaydedildi. İşte İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) tarafından yapılan ve Doğa Koleji yönetimince mağdur edilen öğretmen, öğrenci ve ailelerine o müjdeli açıklama...

Doğa Koleji mağdurları, yeni yıla saatler kala müjdeli haberi İstanbul Teknik Üniversitesi’nden (İTÜ) aldı. İTÜ’den yapılan açıklamada 18 Aralık’tan beri süren görüşmeler olumlu sonuç verdi ve Doğa Koleji’nin borçlarının yapılandırılması ve Doğa Koleji’nin tamamen İTÜ’ye geçmesi konularında uzlaşma ile sonuçlandı…

Doğa Koleji’nin borçlarını 2 kamu 2 özel banka yapılandıracak

Yapılan açıklamada Doğa Koleji’nin borçlarının ikisi kamu ikisi özel banka olmak üzere dört banka tarafından yapılandırılacağı belirtildi. Doğa Koleji’nin borçlarını yapılandıracak bankaların Vakıfbank, Ziraat Bankası, Denizbank ve Garanti Bankası olduğu da kaydedildi.

İşte İTÜ tarafından yapılan o açıklama…

İTÜ’den yeni yıl hediyesi gibi açıklama

İTÜ’nün resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

Doğa Koleji, İTÜ ailesi bünyesinde yer alacak

“Türkiye’de yaşanan büyük dönüşümün bir parçası olan İstanbul Teknik Üniversitesi, Doğa Koleji’ni bünyesine alma kararı vermiştir.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mehmet Karaca’nın yönettiği süreç, Doğa Koleji’nin borçlarının yapılandırılması ve Doğa Koleji’nin tamamen İTÜ’ye geçmesi konularında uzlaşma ile sonuçlanmıştır.

Son derece nitelikli öğrenciler yetiştirmiş ve modern eğitim altyapısına sahip Doğa Koleji’ni eğitim alanında bir yatırım fırsatı olarak değerlendiren kurumumuz, kolej bünyesindeki öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin sorunlarına çözüm sunmuş olmaktan da büyük mutluluk duymaktadır.

Doğa Koleji, İTÜ ailesinin gücü ve deneyimiyle geleceğimizin teminatı yavrularımızın yetişmesinde her zamankinden daha fazla sorumluluk üstlenecektir.

Sürecin başından beri desteklerini esirgemeyen, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’a şükranlarımızı sunarız.

Şimdi çocuklarımızın geleceklerini düşünme ve öğretmenlerimizle birlikte kaybettikleri zamanı telafi etme vaktidir. Doğa Koleji’nin borçlarının yapılandırılması ve Doğa Koleji’nin tamamen İTÜ’ye geçmesi konularında uzlaşma ile sonuçlanmıştır.Vakıfbank, Ziraat Bankası, Denizbank ve Garanti Bankası‘nın katkılarıyla gerçekleşen borç yapılandırması ve devrin gerçekleşeceği yapı en kısa zamanda kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Doğa Koleji’nin üniversitemiz bünyesine katılımının tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve eğitim camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.”

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin