İzmir Fuarı ne zaman açılıyor 2018

İzmir Fuarı ne zaman açılıyor 2018 yılında? İzmir Fuarı 2018 hangi tarihler arasında? İzmir Fuarı nerede? İzmir Fuarı 2018 çim konserleri nerede? İşte İzmir Fuarı tarihi ve detaylar...

İzmir Fuarı ne zaman açılıyor 2018 yılı için? İzmir Fuarı ne zaman başlayıp ne zaman sona eriyor? İzmir Fuarı nerede yapılacak? İşte İzmir Fuarı’nın detayları…

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen Folkart’ın Ana Sponsoru olduğu 87. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), ünlü sanatçılara, oyunculara ve gösteri dünyasının ödüllü isimlerine ev sahipliği yapacak.

İzmir Fuarı ne zaman açılıyor 2018

Kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde ağırlıklı olarak kültür, sanat, tiyatro ve spor alanındaki çalışmalara destek veren Folkart, 7-16 Eylül 2018 tarihleri arasında Kültürpark’ta düzenlenecek fuarda birbirinden güzel etkinliklere imza atacak. Folkart’ın ana sponsorluğunda kültür ve sanat şölenine dönüşecek 87.İEF’de tiyatro oyunları, konserler, sokak gösterileri ve çeşitli etkinlikler ile caz konserleri yer alacak.

KÜLTÜR-SANAT ŞÖLENİ

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak

Bu yıl 3. kez İEF’ye “Ana Sponsor” olduklarını hatırlatan Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “Folkart olarak 400 kişiyle fuarda olacağız. İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde tiyatro şöleniyle, Mogambo’da Caz serüveniyle, etkileyici Rock konserleriyle, uluslararası özellikli ünlü palyaçoların şenliğiyle, sokakları süsleyecek evrensel karnaval sanatçılarıyla; Fransa, Belçika, Hollanda, Amerika, Almanya, İtalya, İspanya ve İngiltere’den katılacak sanatçılarla; uluslararası İzmir Fuarı’na her zaman olduğu gibi büyük bir renk katacağız. İzmirliler İzmir Fuarı’nda, tüm bu güzelliklerin toplamıyla, harika günler geçirecek” dedi. Sancak, fuarda sağlanan işbirliği nedeniyle, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na ve İZFAŞ’a teşekkür etti.

ROCK KONSERLERİ

Kültürpark Fuar Alanı’nda bu yıl geçtiğimiz yıllardan farklı olarak Folkart sponsorluğunda Rock Sahnesi kurulacak. Rock müzik konserleri 3 No’lu Hol otoparkında gerçekleşecek. Konserler saat 20.45’de başlayacak. 8 Eylül’de Gripin ile başlayacak. Rock Sahnesi’nde Adamlar, Feridun Düzağaç, Son Feci Bisiklet, Vera, Necati ve Saykolar, Moğollar, Kolpa ve Redd rock müzik tutkunları ile bulaşacak. Rock Sahnesi konserleri ücretsiz izlenebilecek. Konserler öncesinde Pinti Band Rock Grubu sahne alacak.

MOGAMBO CAZ GECELERİ

Son 2 yıldır olduğu gibi Mogambo Caz Geceleri’nde bu yıl da ünlü isimler konuk olacak. Folkart Sponsorluğunda Mogambo Caz Geceleri bu yıl da caz müzik sevenlere keyifli geceler yaşatacak. Her gün saat 21.00-23.00 arasında Grup Gündoğarken’in sahne alacağı Mogambo’da saat 23.00’ten itibaren ise her gün ünlü sanatçılar konser verecek. İlk konseri 8 Eylül’de Zuhal Olcay’ın vereceği Caz Geceleri’nde Alpay, Hüsnü Arkan, Şenay Lambaoğlu, Fatih Erkoç, Kürşat Başar ve Nükhet Yalçın, Melis Sökmen, Ayşe Gencer ve İmer Demirer, Bülent Ortaçgil sahne alacak.

TİYATRO OYUNLARI

İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde ise ünlü oyuncuların yer aldığı tiyatro oyunları sahnelenecek. Folkart sponsorluğundaki sahnelenecek ilk oyun 8 Eylül’de Melek Baykal, Veysel Diker, Jess Molho, Ebru Saçar, Özgür Yetkinoğlu ve Cem Güler’in oynadığı “Şen Makas” olacak. Fuar boyunca Aşk Halleri, İntiharın Genel Provası, Tamamla Bizi Ey Aşk, Azizname, Sanat, Çehov Kabare oyunları sahnelenecek. Ali ve Aysun Kocatepe “Hayat Bayram Olsa” ile sahnede olacak.

SOKAK GÖSTERİLERİ

Tüm bunların yanı sıra Folkart sponsorluğunda her gün dünyanın çeşitli yerlerinden gruplar sokak gösterileri sergileyecekler. Denge oyunlarından jimnastik gösterilerine, usta sihirbazlardan akrobasi hareketlerine, hula hoop etkinliklerinden jonglörlere, pizza şovlarından komedi performanslarına kadar birçok sokak gösterisi 87. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda olacak. Çocuklara yönelik olarak hazırlanan Palyaço Etkinlik Alanı’nda dünyaca ünlü palyaçolar minik misafirleri eğlendirecek.

FOLKART ACADEMY SAHNE ALACAK

Ayrıca Folkart Academy öğrencileri ve eğitimcileri, Kandemir Konduk tarafından kaleme alınan “Güle Güle Kabare” ile 87. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda olacak. Şarkılı, danslı, müzikli kabare “Güle Güle Kabare” ücretsiz olarak Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda 9 ve 10 Eylül tarihlerinde izlenebilecek. Oyun saat 20.45’te başlayacak.

FOLKART ETKİNLİK PROGRAMI

FOLKART ACADEMY OYUNU

Tarih : 09 Eylül 2018, Pazar ve 10 Eylül 2018, Pazartesi
Saat : 20.45
Yer : Fuar Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu
Kadro : Folkart Academy özel yetenek sınıfı öğrencileri
Koreografi : Sedat Buldan
Yazar : Kandemir Konduk
Yönetmen : Bora Severcan
Oyun Tarihleri ve Bilgileri :
Tarih : 09 Eylül 2018, Pazar ve 10 Eylül 2018, Pazartesi
Saat : 20.45
Yer : Fuar Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu

87. İEF İSMET İNÖNÜ SANAT MERKEZİ TİYATRO

8 Eylül Cumartesi Şen Makas
9 Eylül Pazar Aşk Halleri
10 Eylül Pazartesi İntihar’ın Genel Provası
11 Eylül Salı Tamamla Bizi Ey Aşk
12 Eylül Çarşamba Azizname
14 Eylül Cuma Sanat
15 Eylül Cumartesi Çehov Kabare
16 Eylül Pazar Aysun-Ali Kocatepe (Hayat Bayram Olsa)
87. İEF MOGAMBO CAZ KONSERLERİ
8 Eylül Cumartesi Zuhal Olcay
9 Eylül Pazar Alpay
10 Eylül Pazartesi Hüsnü Arkan
11 Eylül Salı Şenay Lambaoğlu
12 Eylül Çarşamba Fatih Erkoç
13 Eylül Perşembe Kürşat Başar & Nükhet Yalçın
14 Eylül Cuma Melis Sökmen
15 Eylül Cumartesi İmer Demirer & Ayşe Gencer
16 Eylül Pazar Bülent Ortaçgil & Erkan Oğur
87. İEF ALTERNATİF ROCK SAHNESİ
8 Eylül Cumartesi Gripin
9 Eylül Pazar Adamlar
10 Eylül Pazartesi Ferudun Düzağaç
11 Eylül Salı Son Feci Bisiklet
12 Eylül Çarşamba Necati Ve Saykolar
13 Eylül Perşembe Neyse
14 Eylül Cuma Moğollar
15 Eylül Cumartesi Kolpa
16 Eylül Pazar Redd

87.İEF PALYAÇO ETKİNLİK ALANI

8 Eylül Cumartesi Fausto Gıorı // Gustavo Javıer
9 Eylül Pazar Luther Bangert // Mr. Copını
10 Eylül Pazartesi Hoopelaı // Otto Il Bassotto
11 Eylül Salı Mencho Sosa / Cırco Puntıto
12 Eylül Çarşamba Dan Marques // Dıego Alaves
13 Eylül Perşembe Otto Il Bassoto // Andrea Fıdelıo
14 Eylül Cuma Vınyl Burns // Melon The Human
15 Eylül Cumartesi Popeye & Olıve // Paulo Pıludı
16 Eylül Pazar Great Wolynskı // Tonı Smıth

87.İEF SOKAK ETKİNLİKLERİ

Andrea Fidelio, Circo Puntino, Elastica Cronopia, Dan Marques, Diego Alaves, Fausto Giori, Crazy Pony, Grete Gross, Tavo Tavinski, Vinyl Burns, Luther Bangert, Mauro Wolynski, Melon The Human, Mencho Sosa, Mr.Copini, Paulo Piludi, Raul Gomeri, Toni Smith, Otto Il Bassotto, The Flying Dutchmen

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Bunları da beğenebilirsin