İzmir’e müjde: İZBAN grevine Cumhurbaşkanı el koydu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'in toplu ulaşımını sıkıntıya sokan İZBAN grevine el koydu. İZBAN grevi ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe konuldu. İşte o karar...

İzmir’de toplu ulaşımı felce uğratan İZBAN grevine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘Dur’ dedi. İzmir’in metro ulaşımını durduran İZBAN grevine 6 ay süreyle ara verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla bugün (8 Ocak 2019, Salı) tarih ve 30649 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile İZBAN grevi 6 ay erteleniyor… İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı o karar:

İşte İZBAN grevini durduran karar

İzmir Banliyö Taşımacılığı Sistemi Ticaret Anonim Şirketine Bağlı İşyerlerinde Türkiye Demiryolu İşçileri Sendikası Tarafından Uygulanmakta Olan Grevin, Şehir İçi Toplu Taşıma Hizmetlerini Bozucu Nitelikte Görüldüğünden Altmış Gün Süreyle Ertelenmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 556)

İzmir Banliyö Taşımacılığı Sistemi Ticaret Anonim Şirketine bağlı işyerlerinde Türkiye Demiryolu İşçileri Sendikası Tarafından uygulanmakta olan grevin şehir içi toplu taşıma hizmetlerini bozucu nitelikte görüldüğünden altmış gün süreyle ertelenmesine, 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu’nun 63’üncü maddesi gereğince karar verilmiştir.

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin