Jennifer Aniston’un malikanesi Beverly Hills’e tepeden bakıyor – FOTOGALERİ

Friends dizisiyle gönüllere taht kuran, oyunculuğunun yanı sıra; saçı, makyajı ve stiliyle de konuşulan Jennifer Aniston’ın muhteşem malikanesi görenleri büyülüyor.

Beverly Hills’e tepeden bakan ve ünlü oyuncunun kendine has stilini sonuna kadar yansıtan malikanenin görkemli yapısına muhteşem detaylar eşlik ediyor.

1970 yılında Harold W. Levitt tarafından tasarlanan bina, Jennifer Aniston ve tasarımcı Stephen Shadley tarafından adeta yıkılıp yeniden inşa edilmiş. Malikanenin kapısından ilk girdiği anda kendisini evinde hissettiğini söyleyen Aniston, yaklaşık iki buçuk sene süren renovasyon çalışmalarından ve ortaya çıkan sonuçtan fazlasıyla memnun. Öyle ki, evle gurur duyduğunu söylemeden edemiyor.

Jennifer-Anistonin-evi-8

Oyuncunun evde yaratmak istediği etki Asya, hatta Bali Adası esintileri olmuş. Bu istek üzerine harekete geçen Shadley, Asya ve Los Angeles tarzını bir arada yaşatan müthiş bir atmosfer yaratmış. Tek katlı evin sahip olduğu manzaranın keyfini çıkarmak için dış mekanlar oturma grupları ile donatılmış. Evin saçakları uzatılarak Asya havasına yaklaşılırken, yer döşemelerinde traverten kullanılmış. Asya havasının taşındığı bir diğer mekan ise Koi balıkları için özel olarak tasarlanan gölet ile öne çıkan oturma odası olmuş.

Evin her köşesinde özel tasarım konuşuyor

Jennifer-Anistonin-evi-4

Aniston’un evi, birçok tasarımcının özel parçalarına sıklıkla rastlayabileceğiniz bir mekan. Eve alınan ilk aksesuarlardan biri, girişi süsleyen Murano cam avize! Bu avize, ışıltısı ve stili ile oyuncunun yaratmak istediği ambiyans hakkında aslında çok şey söylüyor. Verandalarda kullanılan mobilyalar ve şemsiyeler ise, lüks dış mekan mobilyalarına imza atan Janus et Cie markasını taşıyor.

Jacques Adnet’in, Hermès için tasarladığı kül tablaları, yatak odasında kullanılan Rogers & Goffigon kumaşlar ve Holly Hunt imzası taşıyan oturma grupları da evde bulunan değerli tasarımlar arasında yer alıyor. Evde köşesini bulan, Robert Motherwell’e ait “A Throw of Dice No. 17.” adlı çalışma ise Jennifer Aniston’ı en iyi yansıtan eser olarak öne çıkıyor.

Sadece şık değil, aynı zamanda eğlence dolu bir ev

Jennifer-Anistonin-evi-3

Evin hemen her köşesinde tasarım ürünlere rastlansa da, Jennifer Aniston’ın evi aynı zamanda eğlence ve yaşam dolu bir mekan. Barı ve bilardo masası bulunan oyun odası, oturma grupları ile birçok kişiyi aynı anda ağırlayabilecek kapasiteye sahip! Pizza fırını ve cam duvarlara sahip şarap mahzeni ile açık şekilde tasarlanmış olan mutfak ise evin en keyifli noktalarından biri.

 

Ana yatak odasında yer alan platform yatak üzerinde, motorlu bir televizyon ünitesine bulunuyor. Ayrıca bu yatak odasında yeniden inşa edilen banyo ile hem spa hem de küvet keyfi yaşamak mümkün! Evin arka kısmında yer alan havuz ise şöminenin de yer aldığı muhteşem bir oturma grubuna sahip. Yerden ısıtılan traverten üzerinde konumlanan oturma bölümü, hareket edebilen bronz zincir paravan sayesinde havuzdan bağımsız bir köşe haline dönüşebiliyor.

Jennifer-Anistonin-evi-1

Milliyet

Bunları da beğenebilirsin