Kaç yeni konut satıldı? TÜİK Ekim 2019 verileri!

Kaç yeni konut satışı gerçekleşti? TÜİK Ekim 2019 konut satış verilerini açıkladı. Buna göre Türkiye genelinde kaç konut ilk defa satıldı? İstanbul'da 'sıfır' diye tabir edilen yeni konut satışı ne kadar? Ankara'da ilk defa satılan konut adeti nedir? İzmir'de yeni konut satışında son durum ne? İşte TÜİK verileriyle satışı ilk defa gerçekleşen yeni konut satıyısı...

Kaç yeni konut satıldı Ekim ayında? Ekim’de kaç konut ilk defa satıldı? Kaç yeni konut yeni sahiplerinin oldu? Markalı konut satıcıları ve yatırımcıları tarafından takip edilen yeni konut satış verileri şöyle…

Kaç yeni konut satıldı?

Türkiye genelinde konut satışlarında 50 bin 181 konut ilk defa satıldı. Bu satış rakamı, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 32.9 düşüş olarak kayıtlara geçti. Toplam konut satışları içinde ilk satışın payı yüzde 35.1 oldu.

İstanbul’da kaç yeni konut satışı gerçekleşti?

TÜİK verilerine göre 2019 Ekim ayında, İstanbul’da 8 bin 988 konut ilk kez satıldı. Bu satış, ilk satışlarda İstanbul’un payını yüzde 17.9 olarak gösterdi.

Ankara’da kaç yeni konut satıldı?

Başkent Ankara’da 3 bin 683 yeni konut, ilk defa satıldı.

İzmir’de kaç yeni konut satıldı?

Ege’nin incisi İzmir’de 2 bin 967 konut ilk kez yeni sahiplerinin oldu.

İkinci el konut satışlarında son durum ne?

İkinci el konut piyasasında toplam 92 bin 629 konut el değiştirdi. Türkiye genelinde ikinci el konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 29.2 artış göstererek 92 bin 629 oldu.

İstanbul’da ikinci elde kaç konut satıldı?

İkinci el konut satışlarında da İstanbul 15 bin 463 konut satışı ve yüzde 16.7 pay ile ilk sıraya yerleşti. İstanbul’daki toplam konut satışları içinde ikinci el satışların payı yüzde 63.2 oldu.

Ankara’da ikinci elde kaç konut satıldı?

Ankara ikinci el konut satışlarında 10 bin 295 konut satışı ile ikinci sırada yer aldı.

İzmir’de ikinci elde kaç konut satıldı?

Ankara’yı 6 bin 45 konut satışı ile İzmir izledi.

Konut kredisi faiz indirimi satışları zıplattı: Artış yüzde 525!

imarpanosu.com

Share and Enjoy !

0Shares
0 0 0
Bunları da beğenebilirsin