Kaleseramik Yapı Fuarı’nda gövde gösterisi yaptı

Kaleseramik’in Avrupa’da ilk 3, dünyada ise ilk 12 dev firmadan biri olduğunu vurgulayan Kale Yapı Ürünleri Grubu Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bahadır Kayan, “İnovatif ürünlerimizle konumumuzu her geçen gün daha da güçlendiriyoruz. Yeni trendlerin ışığında yarattığımız yepyeni serilerimizin en güzel örnekleriyle dünya pazarında çok iddialıyız” dedi.

Kaleseramik, 21-24 Nisan 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen ‘38. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’da 410 metrekarelik görkemli standıyla yer aldı. Çanakkale Seramik, Kalebodur ve Kale’nin yanı sıra İtalya’da satın aldığı Edilcuoghi ve Edilgres markalarıyla, uluslararası seramik pazarının en önemli oyuncularından biri haline gelen Kaleseramik’in marka kimlikleri doğrultusunda, minimal sunum konseptiyle tasarlanan stant Kaleseramik Konsept Tasarım Ekibi tarafından hazırlandı. Seramikten vitrifiyeye, armatürden, duş sistemleri ve duş kanallarına kadar çok geniş bir yelpazede üretim yapan Kaleseramik’in en yeni ürünleri, alternatif kullanım alanlarından örneklerle birlikte sergilenerek, farklı ihtiyaçlara yönelik çözümler sunuldu.

Prestijli markalarımızın özgün tasarımlarını tüketiciyle buluşturuyoruz

Yapı Fuarı’nda seramik ile birlikte en yeni banyo tasarımlarını tüketicilerle buluşturduklarını belirten Kale Yapı Ürünleri Grubu Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bahadır Kayan, “Kaleseramik olarak, her biri alanında lider olan markalarımızın özgün tasarımlarıyla rafine zevklere hitap ediyoruz. Fuarla eş zamanlı olarak, çevreye duyarlı ürünlerimizi bir araya getirdiğimiz bir katalog hazırladık. Sürdürülebilirlik, hayatımızın en önemli kavramlarından birisi. Bu nedenle de yapıları çevresel durumlarına göre değerlendiren ve uluslararası kabul gören sertifikasyon programları LEED ve BREEAM ile uyumlu ürünlerimizi bu katalogda topladık. Ayrıca fuar boyunca standımızı ziyaret eden tüketicilerle paylaşmak üzere kentsel dönüşüm konusunda bir bilgilendirme rehberi hazırladık” diye konuştu.

Yapı sektörünün en iyi ürün ödülü ‘Altın Çekül’ü bu yıl da Kale aldı

Kale’nin Türkiye’ye birçok inovatif ürün kazandırdığını ifade eden Bahadır Kayan, “Bugün ürün sunmaktan çok, yeni çözümler ve şık mekanlar oluşturma hedefiyle kurduğumuz yolda ilerliyoruz. Kale olarak, tasarımdan üretime, attığımız her adımda daha az su ve daha az enerji harcayarak, yarınlara daha iyi bir dünya bırakmayı amaçlıyoruz. ‘Smart’ (akıllı) felsefesi ile tasarladığımız, tasarrufa yönelik çevreci ürünlerle, tüketicilere ve iş ortaklarımıza dost çözümler sunuyoruz. Smart yaklaşımımızla, Yapı-Endüstri Merkezi tarafından verilen ve ‘Türk yapı sektörünün Oscar’ı olarak ifade edilen ‘Altın Çekül’ü almaya hak kazandık. Böylece 2015 yılının en iyi ürünü, ince kesitli lavabo serimiz ‘Kale Smart Edge’ oldu. Kale olarak ‘Altın Çekül’e, 2014 yılında da ‘SmartYıkama Sistemli Asma Klozet’ ve ‘Asma Klozet Entegre Kolay Montaj Kiti’ ile layık görülmüştük. Ayrıca İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) düzenlediği Çevre ve Enerji Ödülleri’nde, yüzde 55 su tasarrufuyla düşük su tüketiminde devrim yaratan klozetimiz ‘Kale Aquasmart’ ile ‘Çevre Dostu Uygulama Kategorisi’nde ikincilik ödülü aldık” diye konuştu.

‘Seramik Parke’nin en güzel örneklerini dünyaya sunuyoruz

Son yıllarda doğal ahşap görünümlü ürün trendinin dünya genelinde yayıldığına dikkat çeken Bahadır Kayan, “Dijital teknolojiyle ürettiğimiz Kalebodur ve Çanakkale Seramik markalı seramiklerin en güzel örneklerini, farklı coğrafyalardaki tüketicilerin beğenisine sunuyoruz. ‘Seramik Parke’nin, konutların yanı sıra iş merkezlerindeki kullanımının daha da artacağına inanıyoruz. Banyodan mutfağa, salondan yatak odasına kadar evin her yerinde ve dış mekanlarda kullanılabilen ‘Seramik Parke’, dayanıklı ve uzun ömürlü olmasının yanında, kolay temizlenebilen hijyenik yapısıyla öne çıkıyor. Ahşap parkenin kullanımı ve bakımı zordur. ‘Seramik Parke’ ise çok kolay temizlenir ve özel bakım gerektirmez. Aynı zamanda ağaçlara zarar verilmeyen bir çözüm olduğu için çevreyle de dost bir seçimdir. Tüm bu özelliklerinin yanında, zarif görüntüsüyle de açık alanlar için ideal bir üründür” diye konuştu.

‘Kale 360’ın yeni versiyonu da fuarda

Geçen yıl sektör bazında dünyada bir ilke imza atılarak hizmete sokulan ‘Kale 360’ programının yeni versiyonu da, Yapı Fuarı’nda tüketicinin kullanımına sunuldu. 2014’te dünyanın en saygın iş ödüllerinden ‘Stevie Awards’ta, ‘Gümüş Stevie’ ödülüne layık görülen ‘Kale 360’ programı, mobil, tablet ve tüm web erişim cihazlarında rahatlıkla kullanılabiliyor. Tüketicilerin hayatını kolaylaştıran ‘Kale 360’ın yeni versiyonunda, banyosunun planını çok daha kolay bir şekilde oluşturabilen kullanıcılar, binlerce Çanakkale Seramik, Kalebodur ve Kale markalı ürün arasından seçim yapabiliyor, beğendiği ürünleri kolayca planına ekleyebiliyor ve sonrasında banyosunu gerçek haliyle görüntüleyebiliyor.

Kalesinterflex, mimarlara yaratıcılık sağlıyor

Kalebodur’un seramik sektörüne büyük bir heyecan getiren yenilikçi ürünü Kalesinterflex, yaşam alanlarının en çok tercih edilen mimari ürünü olarak Yapı Fuarı’nda yerini aldı. Türkiye’de üretilen en büyük, en esnek ve en ince porselen seramik Kalesinterflex, 1×3 metrelik ebadı, 3 ve 5 mm’lik inceliği sayesinde mimariye özgürlük kazandırmaya devam ediyor. Kalesinterflex, tek karo ile zemin, duvar ve cephe uygulamalarında geniş alanların kaplanmasını sağlıyor. Hafifliği sayesinde diğer seramiklerin üçte biri oranında olan ağırlığıyla binaya binen yükü azaltıyor ve montaj kolaylığı sağlıyor. Esneklik özelliği ile diğer seramikler için mümkün olmayan oval uygulamalara imkan veriyor. Fotokatalitik özelliği ile dış cephe bakım ve temizleme maliyetlerini düşürüyor. Üretim aşamasında standart olarak yüzeyde uygulanan nanokompozit kaplama ile antibakteriyel bir ürün olan Kalesinterflex, su-itici, yağ-itici, anti-grafiti ve fotokatalitik özelliği ile kolay temizleniyor, leke tutmuyor.

Hansa’nın en gelişmiş armatürleri Kale ile Türkiye’de

Kale, Almanya’nın köklü armatür markası Hansa’nın gelişmiş tasarım ve su sistemlerini de fuarda sergiliyor. Dünyanın ilk aç-kapa ve ilk otomatik sıcaklık ayarlayan (termostatik) armatürlerini tasarlamasının yanı sıra, ilk kez cam malzemeyi fonksiyonel olarak armatür tasarımına katan marka olan Hansa’nın, inovatif yaklaşımla ürettiği armatürler, çevre dostu bir ürün olarak su tüketimini önemli ölçüde azaltıyor.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi / Kaleseramik – Salon No: 12, Stant No: 231

Bunları da beğenebilirsin