Kar fırtınası geliyor! VİDEO

Artvin'in ilçesi Hopa'da denizin üstünden gelen kar fırtınası, Sefa Yaşar tarafından görüntülendi; Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Twitter hesabından yayınlandı... İşte Hopa'ya doğru yaklaşan kar fırtınasının o görüntüsü...

Artvin’in ilçesi Hopa’ya doğru denizin üstünden gelen kar fırtınasının hızlandırılmış görüntüsü, Sefa Yaşar tarafından kaydedildi; Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün resmi Twitter hesabından paylaşıldı.

Meteoroloji uyardı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün (10 Şubat 2020, Pazartesi) için kuvvetli rüzgar, çığ tehlikesi ile buzlanma ve don hadisesine dikkat çekti. Hava sıcaklığının Batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği tahminini paylaşan Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün bugün için verdiği diğer bilgiler şöyle:

“Rüzgarın İç Anadolu’nun güneydoğusu ve Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir!

Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinin dik eğime sahip ve yüksek kar örtüsü olan yerlerinde çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir!

Kıyı kesimlerde hafif ve orta, iç ve doğu kesimlerde kuvvetli buzlanma ve don olayı görüleceğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir!”

Kar fırtınası kamerada

Meteoroloji, Artvin Hopa’ya deniz üstünden gelen kar fırtınası görüntülerini Twitter hesabından paylaştı. İşte o etkileyici anlar…

imarpanosu.com

Bunları da beğenebilirsin